live

Суд закрив кримінальні справи проти Вілкула та Колєснікова у зв'язку із закінченням терміну давності

РБК-Україна

Відповідні решення були ухвалені наприкінці січня

Жовтневий суд Дніпра звільнив колишніх народних депутатів Олександра Вілкула та Дмитра Колєснікова від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням терміну давності. Такі дані було оприлюднено в реєстрі судових рішень, повідомляє "Судовий репортер".

Зокрема, нардепів обвинувачували за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін до 6 років, а термін давності притягнення до кримінальної відповідальності становить 10 років.

Але після передачі справ Вілкула та Колєснікова до суду обвинувачення замінили на ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) КК України. Цей злочин кваліфікується як середньої тяжкості, з терміном давності п’ять років, що дало змогу захисту клопотати про закриття справ. Зазначається, що обвинувачені мали можливість наполягти на продовженні розглядів після закінчення терміну давності для встановлення істини.

Як зазначається, справу Вілкула було закрито 28 січня 2020 року. В обвинувальному акті йшлося про дії Вілкула в період з березня 2010 року до грудня 2012 року, коли він очолював Дніпропетровську обласну державну адміністрацію. Йому інкримінували незаконну заміну цільового призначення 21 га земель колективної власності правонаступників колишніх колгоспів із передачею в оренду ПАТ "Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат". Збитки потерпілих становили понад 12 млн грн. Крім того, від зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу держава зазнала збитків у розмірі 486 тис. грн.

Проти Вілкула також було висунуто обвинувачення в незаконній заміні виду угідь площею 45,4 га для ТОВ "АРТ ЛЕНД", завдяки чому з'явилися умови для подальшої незаконної зміни цільового призначення земель і зниження суми втрат сільськогосподарського виробництва. Збиток оцінюється у понад 5 млн грн.

Новини за темою: Прокуратура оскаржить «поруки» Вілкула та Колєснікова

Пізніше обвинувачення було перекваліфіковано на легшу статтю, і адвокат Вілкула подав клопотання про звільнення його від відповідальності у зв'язку із закінченням терміну давності. Сторона захисту також продовжує наполягати на тому, що всі дії Вілкула були законними і обґрунтованими, що в його діях відсутній не лише склад злочину, а й сама подія злочину, а кримінальне провадження проти нього є політично мотивованим.

Сам Вілкул надав письмову згоду на закриття справи і наголосив, що не вважає себе винним.

Прокурори не висунули жодних заперечень проти задоволення клопотання. Голови селищних рад і колгоспів також заявили про згоду зі зміною обвинувачення.

"Суд закрив справу, зазначивши, що встановлення вини особи не вирішувалося. Прокурор і представники потерпілих зберегли можливість звернутися до суду для відшкодування збитку в порядку цивільного судочинства.

Аналогічним чином було закрито справу Колєснікова, який очолював у період президентства Віктора Януковича Державне агентство України з управління державними корпоративними правами та майном", - наголошується у повідомленні.

За версією обвинувачення, Колєсніков затвердив зміни в списку майна держпідприємства, що не підлягає приватизації, куди не ввійшли дві будівлі. Надалі це дало змогу продати виключені зі списку об'єкти. Сума збитку державним інтересам перевищила 16 млн грн.

Колєсніков також не визнає свою провину і пов'язує обвинувачення зі своєю діяльністю як опозиційного політика. Також він заявив, що не заперечує проти звільнення від кримінальної відповідальності та закриття справи у зв'язку із закінченням терміну давності.

Обидва рішення ухвалив один і той самий суддя Жовтневого суду Дніпра Сергій Мельниченко.

Loading...