Стрімке зростання і поява серед хворих на COVID-19 дітей і молоді вказує, що ситуація неконтрольована, – епідеміолог

Кандидат медичних наук, лікар-епідеміолог Олег Рубан

Українське радіо

Її може виправити лише жорсткий карантин, який має запроваджуватися по всій країні одночасно, каже Олег Рубан

Стрімке зростання захворюваності та поява серед хворих на коронавірусну інфекцію COVID-19 дітей і молоді віком до 20 років вказує на те, що ситуація вже неконтрольована і зупинити її може лише локдаун.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив кандидат медичних наук, лікар-епідеміолог Олег Рубан.

Медик наголосив, що запровадження жорсткого карантину в Україні – це єдиний безапеляційний шлях профілактичних протиепідемічних заходів, які можна здійснювати в країні.

"Як показала практика, у нас повністю сьогодні не працює первинна ланка щодо проведення профілактичних протиепідемічних заходів, контроль самоізоляції та контроль за контактами з хворими. Це єдиний шлях, який може призупинити епідемію і знизити темпи зростання. Тому сьогодні локдаун вихідного дня не показав свою достатню ефективність. Ми будемо спостерігати далі за показниками захворюваності, але стрімке зростання захворюваності, темпи зростання і поява у групі захворювань дітей і молоді до 20 років вказує, що ситуація вже не контрольована і може виправитися лише впровадженням локдауну, призупиненням, розриву цієї ланки з урахуванням двох інкубаційних періодів", – зазначив Олег Рубан.

Новини за темою: Повного локдауну можна уникнути: Тодуров розповів, які першочергові карантинні заходи потрібно вжити

За його словами, відповідне рішення має ухвалюватися за рішенням Кабінету міністрів, МОЗ і запроваджуватися по всій країні одночасно.

Нагадаємо, міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив, що підставою для термінового запровадження локдауну може бути лише заповненість ліжок у лікарнях на більш як 75%.

Слід зауважити, що в Україні другий день поспіль фіксується антирекорд щодо коронавірусу. За 26 листопада зафіксовано 16 218 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

Loading...