live

Сторони не змогли домовитися про розведення сил на Донбасі, - заступник командувача ООС

Богдан Бондар Фото з відкритих джерел

Бондар сумнівається, що главам делегацій вдасться домовитися про розведення у середу

Сторонам не вдалося домовитися про нове розведення сил на непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей. Про це заявив заступник командувача операцією Об'єднаних сил та представник України в підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи Богдан Бондар, повідомляють "Новини Донбасу". 

За словами Бондаря, причиною відсутності прогресу є позиція російської сторони на переговорах.

"Є певні зрушення, але вони блокуються російською стороною для того, щоб зірвати виконання рішення попереднього саміту "нормандського формату" 9 грудня і не допустити перспективу нової зустрічі лідерів четвірки", - зазначив представник України.

Також заступник командувача ООС наголосив, що українська і російська сторони пропонують свої варіанти місць розведення. Однак, за його словами, під надуманими приводами російська сторона відмовляється врахувати позицію України, яка готова врахувати позицію сусідньої держави.

Зокрема, Бондар додав, що основною перешкодою до досягнення домовленостей є небажання Росії визнавати себе стороною конфлікту на сході України.

"Головний меседж російської сторони: є одна сторона Україна, а друга - представники окремих районів Донецької та Луганської області. Мовляв, ви самі домовтеся, а ми (РФ - ред.) це підтримаємо", - пояснив Бондар. 

Водночас представник України висловив сумніви, що главам делегацій вдасться домовитися про розведення під час відеоконференції Тристоронньої контактної групи в середу.

"Дуже складно домовитися безпосередньо керівникам, коли немає домовленості в підгрупі на рівні експертів", - підсумував Богдан Бондар.

Нагадаємо, наприкінці березня учасники підгрупи з безпеки контактної групи щодо врегулювання ситуації на сході України обговорили питання узгодження нових ділянок розведення сил і засобів на Донбасі. 

Loading...