Стороннє втручання і відвід судді: У Києві розглядають клопотання про продовження запобіжного заходу Стерненку

Активіст Сергій Стерненко Фото з відкритих джерел

Стерненко заявив, що відбулося втручання в систему авторозподілу справ

У четвер, 6 серпня, Шевченківський районний суд Києва розпочав розгляд клопотання про продовження запобіжного заходу одеському активісту Сергію Стерненку. Про це повідомляє Радіо Свобода

Як зазначається, прокуратура просить про домашній арешт для Стерненка ще на два місяці. 

Також сам активіст на початку засідання заявив про стороннє втручання в автоматичному судовому розподілі. За його словами, з 14 суддів головуючу обрали між двома. Після чого сторона захисту звернулася до судді, щоб та взяла самовідвід. Однак, суддя Марина Антонюк розцінила наведені захистом відомості як клопотання про відвід.  

"Щойно відбулось щось дивне. Ми не заявляли відвід судді Антонюк, щоб не затягувати час. Однак ми повідомили їй, що виявили втручання в систему авторозподілу справ і наголосили, що відвід не заявляємо. Натомість суддя завершила засідання і заявила що відбудеться інше засідання по розгляду заяви про відвід, яку ми не заявляли, і пішла", – пояснив Стерненко, а пізніше додав, що їм відмовили у задоволенні заяви про відвід судді, який вони не заявляли.

У той же час під стінами суду зібралися декілька десятків громадян, які прийшли підтримати одеського активіста. Основним їхнім гаслом стало "Маю право на самооборону". 

Як вже повідомляли, нещодавно Стерненку обмежили строки для ознайомлення із матеріалами справи за підозрою в умисному вбивстві та незаконному носінні зброї до 11 серпня. За словами активіста, це відбувається для того, щоб "пошвидше спихнути справу до суду" і "засудити за те, що не помер".

Нагадаємо, одеського активіста підозрюють в умисному вбивстві Івана Кузнєцова, яке відбулося у травні 2018 року. Однак, Стерненко запевняє, що вчинив це, адже захищався під час третього нападу на себе.

 

Loading...