Степанов зібрав до ради по медреформі найзатятіших її критиків, – ЗМІ

Максим Степанов і лікарі Фото з відкритих джерел

Голова Міністерства охорони здоров'я Максим Степанов включив до ради з медреформи людей, які більше за всіх її критикують. Це ще одне свідчення того, що справжня мета чинного міністра - відкласти реалізацію реформи системи охорони здоров'я, пишуть "Факти".

"Займатися багатостраждальною реформою медицини під егідою МОЗ будуть люди, в ній вкрай незацікавлені. Серед них - завкафедрою інфекційних хвороб Національного медичного університету ім. Богомольця Ольга Голубовська, відома співпрацею з Раїсою Богатирьовою і пропагандою різних препаратів в телеефірах; голова Інституту серця Борис Тодуров, який публічно конфліктував з авторами реформи, та інші критики. Весь кістяк нової ради при МОЗ склали з головлікарів спеціалізованих клінік третьої ланки, яких медреформа в повній мірі ще не торкнулася. Але якщо це станеться - їх статус удільних князів від медицини буде зруйнований", - йдеться в публікації.

Серед членів ради також директор Київського міського центру репродуктивної та перинатальної медицини В'ячеслав Камінський, який відмовився виконувати вимоги другого етапу реформи і підписувати контракт з НСЗУ, через що працівники центру залишилися без зарплати.

Керівники медичних закладів, незгодних з медреформою, скаржаться на низькі тарифи НСЗУ.

"Однак дані НСЗУ говорять про те, що майже 1 000 медустанов після початку роботи за тарифами отримали більше, ніж в 2019 році. Крім того, Кабмін передбачив 3,2 млрд гривень на підтримку найслабших медустанов, які не встигли оформити відносини з НСЗУ і з різних причин ризикують отримати в цьому році менше, ніж у минулому", - пишуть "Факти".

Крім того, НСЗУ переглядає тарифи: з 1 липня лікарні отримають більше за лікування гострого інфаркту та інсульту, а також надання допомоги в екстрених випадках. Реальною ж причиною зупинки медреформи, на думку авторів публікації, є бажання заручитися підтримкою лікарів перед місцевими виборами.

Раніше політолог Андрій Золотарьов попереджав, що за підтримки голови МОЗ і депутатів Київради у столиці можуть забрати Центр мікрохірургії ока та Київський міський центр репродуктивної та перинатальної медицини.

Loading...