Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

Степанов спростував інформацію про запровадження локдауну на новорічні свята

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов Фото: МОЗ

Основним чинником для запровадження локдауну буде завантаженість медичної системи

Міністр охорони здоров’я максим Степанов заявив, що не відповідає дійсності поширена у ЗМІ інформація про нібито погоджене впровадження тотального карантину з 23 грудня до 15 січня. Про це він заявив в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Ні, не відповідає. У нас є чіткі критерії, чому ми вводимо ті чи інші обмеження, і там є чітка логіка. У нас був адаптивний карантин, ми його ввели влітку, і він у нас діяв до 9 листопада. Це зрозуміле рішення, я був одним з авторів, коли в залежності від ситуації в регіонах є певні обмеження. Але з одним "але". Дуже важливо, щоб ці обмеження виконувалися з початку до кінця. Ми пам'ятаємо, що було багато порушень. І він спрацював, але недостатньо ефективно, як ми розраховували", - зазначив він.

Новини за темою: МОЗ не рекомендуватиме продовжити "карантин вихідного дня", - Степанов

Разом із тим Степанов пояснив, що основним чинником для запровадження жорсткого карантину в країні є показники навантаження на медичну систему.

"Це здатність системи надати допомогу всім без винятку. Зараз у нас по країні неоднорідна ситуація. Є регіони, де більше навантаження, є де менше. Але все одно є певне зростання по всій території країни. Додаються ліжка, кисень, ця робота триває, але впровадження будь-якого жорсткого карантину на всій території буде виходити з цих медичних показників - навантаження на систему", - наголосив глава МОЗ.

"Від 25 до 35 тисяч хворих на добу може дати зростання кількості госпіталізованих, і ми будемо мати підстави запропонувати введення жорсткого карантину. Якщо дивитися на прогнози, у нас така кількість мала бути 1 грудня, але її не було. Ми бачимо, що таке зростання може бути впродовж грудня", - сказав глава МОЗ.

Новини за темою: Уперше за довгий час в Україні виявили різке зменшення захворюваності на COVID-19

Нагадаємо, раніше у засобах масової інформації з'явилась інформація про те, що у Кабінеті міністрів України погодили дату введення локдауну. Жорсткі обмеження будуть діяти з 23 грудня по 15 січня.

Своєю чергою, голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявляв, що в Україні можуть ввести так званий інтелектуальний локдаун, який буде враховувати епідеміологічну ситуацію в кожному регіоні при встановленні певних обмежень.

Loading...