Степанов розповів, які умови необхідні для проведення ПЛР-тесту

Голова МОЗ Максим Степанов МОЗ

Голова МОЗ відреагував на інформацію, що в одному із столичних центрів забори проводять через вікно

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що ПЛР-тести (полімеразна ланцюгова реакція) на визначення наявності COVID-19 потрібно проводити в окремому закритому приміщенні. Інші умови – неприпустимі. Про це він сказав під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK.

Голова МОЗ прокоментував інформацію про те, що в одному із столичних центрів первинної медико-санітарної допомоги забори проводять через вікно. 

"Неприпустимо в таких умовах брати ПЛР-тест. Є відповідні критерії, щодо приміщень, в яких можуть робити ПЛР-тести, тобто брати забір. Це повинна бути окрема кімната, ні в якому разі не через вікно. Це ті правила, які встановленні в нашій країні", – зазначив Степанов і пообіцяв провести відповідну перевірку та відреагувати на ситуацію.

Крім того, він наголосив, що лабораторії не можуть знаходитися в житлових під'їздах та квартирах. 

"Лабораторія не може знаходитися в житловому під'їзді будинку. Якщо в один під'їзд заходять мешканці, а також люди, які хочуть здати тест, а на лабораторію переобладнана якась квартира – це неприпустимо. Тільки якщо одразу при проєктуванні планували нежитлове приміщення. Підкреслюю, що з окремим входом та вентиляцією", – додав міністр.

Для відбору біологічного матеріалу повинні бути наявні:

  • стерильні тампони з дакрону чи віскози або універсальні зонди;
  • шпатель;
  • транспортний епендорф із середовищем;
  • інструмент для маркування біологічного матеріалу;
  • направлення на лабораторне тестування;
  • пакети для направлення та контейнеру з біологічним матеріалом.

Новини за темою: У МОЗ назвали групи населення, яким безкоштовно роблять ПЛР-тести на COVID-19

Нагадаємо, заступниця міністра охорони здоров'я Ірина Микичак розповіла про новий алгоритм лікування пацієнтів, які мають підозру на коронавірусну інфекцію COVID-19. Зокрема, вона розповіла, що робити та куди треба дзвонити при підозрі на коронавірус, хто має займатися викликом бригади та хто оплачує всі послуги.Loading...