Степанов пояснив, як працюватиме транспорт у разі введення локдауну

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов Фото: МОЗ

За словами глави МОЗ, ризик заразитися COVID-19 у напівпорожньому транспорті "дуже-дуже низький"

В Україні у разі введення локдауну для уповільнення поширення коронавірусу COVID-19 громадський транспорт продовжить працювати. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі одного з телеканалів, передає РБК-Україна

За словами очільника МОЗ, попри жорсткі обмеження об'єкти, критичної інфраструктури можуть продовжити роботу. У зв'язку з цим буде дозволена робота громадського транспорту, щоб ним користувалися окремі категорії людей. 

"Стосовно конкретних обмежень і питання транспорту. Ми розуміємо, що який би жорсткий карантин не був, однак залишаються об'єкти критичної інфраструктури, де працюють люди, які мають добиратися до роботи. Це стосується лікарів, медичних працівників та інших категорій громадян", – пояснив міністр.

Новини за темою: Про запровадження повного локдауну українців попередять за 7-10 днів, - Степанов

Також Степанов зауважив, що ризик заразитися COVID-19 у напівпорожньому метро чи автобусі за умови дотримання маскового режиму та дистанції низький. 

"Наприклад, візьмемо карантин вихідного дня. Уявімо, що його всі без виключення дотримуються, все повністю зачинено. Навіть при роботі громадського транспорту людям нема куди їхати. Це тільки продуктова крамниця або аптека, яка дуже часто розташована біля дому. І просто в транспорті не буде навіть теоретично якогось скупчення людей. Якщо ми говоримо, що люди переміщуються у транспорті в невеликій кількості, наприклад у маршрутці, то ризик інфікування, якщо вони дотримуються всіх правил, перебувають у масці, дуже-дуже низький", – наголосив Максим Степанов. 

Новини за темою: Знову локдаун? Чи зможуть бізнес та пересічні українці пережити посилення карантину

Нагадаємо, цього тижня міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков закликав владу негайно запровадити локдаун тривалістю у щонайменше три тижні, щоб "зберегти здоров’я українців і піти від ситуації, коли будуть понад 200 смертей щоденно". 

Loading...