Степанов назвав дату, коли в Україні очікують на зменшення "ураганного зростання" захворюваності на COVID-19

Глава МОЗ Максим Степанов Фото з відкритих джерел

Ефекту від "карантину вихідного дня" за 3-4 дні ми не побачимо

Ефект від введення в Україні "карантину вихідного дня", чи вдалося нам стримати це ураганне розповсюдження хвороби, ми побачимо вже ближче до 1 грудня.

Про це в ефірі програми "Деталі дня з Юлією Литвиненко" на телеканалі ZIK заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

Міністр Степанов заявив, що українці почали більш свідомо ставитися до карантинних обмежень, і одним із факторів стало те, що коронавірус дуже близько до всіх підібрався – багато людей перенесли або хворіють на COVID-19.

Окрім цього він прокоментував введення в Україні "карантину вихідного дня" та відповів на питання щодо його ефективності:

"Згідно зі всіма законами епідеміології, ми не можемо його побачити буквально за 3-4 дні після застосування цього карантину. Окрім того хочу зауважити, що окрім "карантину вихідного дня" є ще чіткі обмеження протягом робочого тижня, які теж треба виконувати. А ефект, чи вдалося нам стримати це ураганне розповсюдження хвороби, а мета була саме така – зменшити цю динаміку і зупинити розповсюдження хвороби, тобто стабілізуватися на якихось цифрах, я думаю, що ми побачимо вже ближче до 1 грудня", – сказав міністр охорони здоров’я.

Степанов пояснив, що назвав саме цю дату, оскільки реально "карантину вихідного дня" почали дотримуватися по всій країні лише на минулих вихідних.

"Раніше, на превеликий жаль, це відбувалося з численними порушеннями. Тому терміни визначення ефекту будуть так пересуватися", – розповів Максим Степанов.

Новини за темою"Карантин вихідного дня" - це один з кроків до повного локдауну, - Рубан

Нагадаємо, 11 листопада Кабінет міністрів України прийняв рішення про запровадження "карантину вихідного дня". Дія жорсткого карантину розпочалася із суботи, 14 листопада.

Рішенням уряду забороняється робота торгово-розважальних центрів, спортзалів, фітнес-центрів, басейнів, а також робота театрів і проведення масових заходів. Не дозволено приймати відвідувачів у барах, ресторанах, кафе та установах розважальної сфери.

Тим часом українські ресторатори та підприємці зі всієї країни вийшли на акцію протесту проти карантинних обмежень.

17 листопада Верховна Рада не змогла ухвалити постанову про скасування "карантину вихідного дня".

Loading...