Справа МН17: ЄСПЛ почав вивчення позову Нідерландів проти РФ

Катастрофа МН17 Reuters

Документ уже знаходиться у суді

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) отримав позов уряду Нідерландів до Росії у справі про катастрофу літака рейсу MH17 над Донбасом. Про це повідомляє DW.

"Передаючи так звану скаргу держави, кабінет міністрів (Нідерландів - ред.) Передає у ЄСПЛ всю наявну інформацію про збитий рейс MH17", - йдеться в повідомленні на сайті уряду.

Крім цього, влада Нідерландів відзначила, що "скарга держави" подається в ЄСПЛ одночасно з подачею індивідуальних скарг родичів жертв катастрофи проти Росії. Зазначається, що "цим кроком уряд підтримує якомога більше індивідуальних скарг родичів жертв рейсу MH17 в ЄСПЛ".

За словами прес-аташе суду Дені Ламбер, документ вже знаходиться у суді. Наразі представники ЕСПЛ вивчають його вміст.

Новини за темою: Збиття МН17: У Нідерландах суд відмовив у запиті супутникових даних у НАТО

Так, згідно з міжнародними правилами Європейського суду з прав людини, після отримання скарги потрібно у терміновому порядку сповістити про нього другу сторону. Зазначається, що після цього будуть призначені судді, які займуться розглядом справи.

Крім цього, відповідач може подати свої письмові зауваження. На прохання однієї зі сторін або рішенням суду, перед розглядом справи по суті може бути проведено засідання за підсудністю, надалі справа розглядається в стандартному для ЄСПЛ порядку.

Новини за темою: Справа МН17: Прокурори заявили про відсутність доказів запуску ракети "повітря-повітря"

Нагадаємо, у п'ятницю, 10 липня, Кабінет міністрів Нідерландів повідомив про рішення подати державний позов проти Росії в Європейський суд з прав людини.Loading...