live

Справа MH17: Суд просить надати супутникові знімки із запуском ракети

Катастрофа МН17. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

Доступ до знімків має прокурор Нідерландів

Гаазький суд, який розглядає справу про катастрофу літака MH17, просить надати супутникові знімки Сполучених Штатів Америки, на яких зафіксовано запуск ракети у бік пасажирського судна. Про це повідомляє NRC.

Згідно з повідомленням, суд звернувся в нідерландську прокуратуру із запитом щодо знімків, які залишаються досі засекреченими. Суд цікавиться, чи можуть ці знімки розсекретити і додати в кримінальну справу.

Як відомо, незабаром після катастрофи, яка сталася 17 липня 2014 року, тодішній держсекретар США Джон Керрі заявив, що є докази запуску ракети, проте доступ відкрили тільки прокурору Нідерландів.

Крім того, на слуханнях захист потерпілих отримав копію кримінальної справи. Також, слідчому судді передали справу Олега Пулатова і трьох інших обвинувачених до наступних слухань 8 червня 2020 року.

Зазнається, що слідчий суддя повинен вирішити, які частини переведуть на російську мову для підсудних.

Очікується, що основний розгляд справи почнеться в наступному, 2021 році.

Нагадаємо, 9 і 10 березня відбулися перші засідання у справі МН17, після них суд оголосив перерву, щоб розглянути заяви сторін звинувачення і захисту.

Вчора, 23 березня, у Нідерландах відбулося третє судове засідання по справі про збиванні пасажирського літака рейсу МН17 авіакомпанії Malaysia Airlines влітку 2014 року. Воно тривало менше години і складалося тільки з виступу представника суду.

Loading...