"Справа Марківа" зміцнила міжнародний імідж України і підтвердила ефективність МВС і поза країною, - ЗМІ

Звільнення Віталія Марківа УНН

Звільнення службовця Нацгвардії Віталія Марківа, яке стало можливим завдяки принциповій позиції глави МВС Арсена Авакова, підняло міжнародний імідж України і підтвердило патріотизм і ефективність роботи Міністра. Про це йдеться в статті "Врятувати нацгвардійця Марківа! 3 роки боротьби за свободу українського солдата, незаконно засудженого в Італії", опублікованій інформаційним агентством "Українські національні новини".

"Вердикт "винен", раніше винесений італійським судом і такий, що загрожував українському солдату ув’язненням на 24 роки, вдалося скасувати завдяки зусиллям органів Міністерства внутрішніх справ і позиції його керівника. У хід справи Марківа особисто втрутився важкоатлет українського політикуму і силового сектора України - Арсен Аваков. Він зробив все, щоб захистити імідж нашої країни на міжнародній арені, адже, на його переконання, "Це позов не лише проти нацгвардійця, це позов проти всієї України", - йдеться в публікації.

Автор зазначає винятковість цієї справи, від результату якої залежав міжнародний імідж України: "Мова про захист прав і свобод тих, хто відправився захищати країну від агресора, мова про захист своїх громадян. Мова про репутацію держави на світовій арені! Перший раз європейське правосуддя визнає українських військових - вбивцями журналістів, та ще й в "невизнаній" війні, за якою стежить погляд усього світу", - підкреслюється в статті.

Розслідування загибелі італійця і його перекладача, проведене МВС, дозволило надати неспростовні докази невинуватості нацгвардійця і скасувати вирок у 24 роки ув'язнення.

"І ось, через 3 з половиною роки ув'язнення нацгвардійця Апеляційний суд Мілана визнає його невинуватим. Вже на наступний день Марків разом з українською делегацією повертається на Батьківщину. Так Україна продемонструвала міжнародному співтовариству готовність захищати своїх солдатів і свою честь на будь-якій території. А глава МВС - проукраїнську позицію і готовність відстоювати інтереси України! Адже за великим рахунком свободу Марківа відстояв саме Аваков", - підсумував автор.

 

Loading...