live

COVID-19 у тюрмах на Донбасі та в Криму: До міжнародних організацій звернулися по допомогу

Фото з відкритих джерел

Медичні служби цих установ не мають можливості боротися із захворюваннями

Понад сотня громадських організацій із різних країн світу, у тому числі України, закликали міжнародні організації ООН, Ради Європи, Євросоюзу, ОБСЄ та їхніх країн-учасниць терміново відреагувати на поширення коронавірусу у в'язницях окупованого Криму та непідконтрольного українській владі Донбасу.

Про це йдеться у заяві на сайті Центру Громадських свобод. 

"Звертаємося до міжнародних організацій та їхніх держав-учасниць із закликом вжити невідкладних заходів для зупинення катастрофічних наслідків поширення коронавірусу в місцях позбавлення волі (установах виконання покарань та слідчих ізоляторах)", - йдеться у заяві.

Як зазначається, медичні служби цих установ не мають достатньо персоналу, медпрепаратів та необхідного обладнання. У зв'язку з цим лікарям важко боротися зі звичайними захворюваннями, не кажучи вже про кризові ситуації. Ще однією проблемою є значна переповненість в'язниць та слідчих ізоляторів. 

"До всього, обмеження контактів ув’язнених із зовнішнім світом через поширеність практики катувань у російських тюрмах збільшує в рази ризик жорстокого поводження, особливо у кризових та панічних ситуаціях", - зазначили активісти. 

Однак, на Донбасі ситуація складніша, адже до утримуваних не має доступу навіть Міжнародний комітет Червоного Хреста. Також там існує розгалужена мережа секретних місць позбавлення волі. Зокрема, згадувана в останньому звіті офісу Верховного комісара ООН з прав людини "Ізоляція" на території колишнього заводу в Донецьку.

"Більшість із них непридатні навіть для короткочасного перебування людей, а самі умови утримання як в так званих "офіційних", так і в секретних місцях тримання під вартою, можуть бути прирівняні до катування та жорстокого поводження", - наголосили у заяві. 

У зв'язку з цим представники ГО звернулися до міжнародних організацій з проханням вжити невідкладних заходів для реагування на ситуацію, яка склалася.

Також активісти звернулися до української влади з вимогою виконати всі рекомендацій, щодо запобігання поширенню COVID-19 в місцях несвободи.

Нагадаємо, українське МЗС висунуло вимогу до РФ щодо проведення негайного медичного обстеження незаконно утримуваного громадянина України Сервера Мустафаєва з метою виключення можливості його зараження COVID-19. 

Loading...