live

Сода і господарське мило: Мікробіолог порадила "рецепт" доступного для гаманця розчину, який знищує віруси

Дезінфекція у гуртожитку Києва Facebook

Такий розчин навіть має переваги над антисептиками з хлором

Мильно-содовий розчин, який можна зробити в домашніх умовах та застосовувати для обробки поверхонь, утворює лужне середовище, яке є вкрай неприємним для вірусів.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення повідомила мікробіолог Оксана Вольська.

Оксана Вольська зазначила, що антисептики, які містять хлор, діють практично на всі види мікроорганізмів – і на бактерії, і на віруси, і на гриби, тож відмовлятися від обробки поверхонь такими розчинами не слід.

Мікробіолог дала пораду, як можна самостійно приготувати розчин для обробки поверхонь, щоб знищити збудники захворювань.

"Він називається мильно-содовий розчин. Для цього береться господарське мило 70-відсоткове, брусочок, два літри води. Натирається мило. Нагрівається на плиті мило до розчинення, потім 5 столових ложечок соди. Знову потрібно прогріти, прокип'ятити хвилин 5-10 і дати охолонути. І таким розчином можна обробляти всі поверхні", – зазначила Оксана Вольська.

Мікробіолог радить обробляти поверхні таким розчином кожні дві-три години. З її слів, перевага такого розчину полягає у тому, що утворюється лужне середовище, яке є вкрай неприємним для вірусів. Розчин хлору діє до того часу, поки поверхня мокра, оскільки хлор дуже швидко випаровується, а сода залишається на поверхні.

Новини за темою: Можуть померти мільйони: ВООЗ закликає до агресивної протидії коронавірусу COVID-19

Оксана Вольська застерегла, що, за останніми даними, вірус може перебувати у повітрі до 3 годин, тож необхідно носити маску. Вона пояснила, що вірус дуже маленький за розміром, проте має властивість прикріплюватися до більших часток, наприклад, пилюки, тож маска ці більші частинки вже не пропустить.

Нагадаємо, напередодні міський голова Києва Віталій Кличко повідомив, що у столиці розпочали повну дезінфекцію житлових будинків. Дезінфекційні заходи проводять і в інших містах України.

Нагадаємо, в Україні запровадили режим надзвичайної ситуації та продовжили карантин до 24 квітня. Таке рішення ухвалили під час засідання Кабінету міністрів України 25 березня.

Loading...