“Скіфське золото”: Джапарова заявила, що Росія найняла для кримських музеїв компанію, яка захищала у судах "Газпром"

Джапарова Еміне. Фото mip.gov.ua

Росія витрачає на цю справу дуже багато ресурсів

Росія вкладає величезні кошти в затягування суду у справі "скіфського золота" в Нідерландах, зокрема недавно вона поміняла компанію, яка представляє інтереси кримських музеїв. Про це в ефірі телеканалу "ДОМ" розповіла перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова.

За словами заступника міністра, Російська Федерація навмисно штучно розтягує в просторі та часі процес у цій справі – "начебто там її офіційно немає".

"Вони найняли зараз одну із найсильніших і найдорожчих (компаній – ред.) у Голландії, яка захищала інтереси "Газпрому". Тому, звичайно ж, не шкодуючи коштів, ресурсів, уваги, вони намагатимуться розтягувати цей кейс надовго", – зазначила чиновниця.

Водночас, за словами Джапарової, українська позиція в цій справі, з точки зору права, є дуже сильною.

"Шанси України сильні, тому що ті конвенції і та законодавча база, на яку спирається український захист, говорять про те, що "скіфське золото" – артефакти кількох музеїв, спочатку йшлося про п'ять музеїв. Один музей історії та чотири кримських музеї. Це майно України, а не кримських музеїв, які фактично є частиною, і були частиною... України. Це майно держави Україна", – заявила вона.

Новини за темою: Суд у Гаазі відмовив Україні у відводі судді у справі про "скіфське золото"

Нагадаємо, ще у жовтні минулого року тодішній міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський заявляв, що в України високі шанси виграти "справу про "скіфське золото", що розглядається в апеляційному суді Амстердама.

 

Loading...