Скасували відповідальність роботодавців за незареєстрованих працівників – і люди моментально пішли у "тінь", – Рева

Андрій Рева Фото - скріншот

Влада допустила дисбаланс у Пенсійному фонді, заявив Андрій Рева

Чинна влада скасувала відповідальність роботодавців за незареєстрованих працівників – і люди моментально пішли у "тінь". Зокрема, кількість застрахованих осіб у системі загальнообов’язкового пенсійного страхування з минулого року скоротилася на 800 тисяч осіб.

Про це в ефірі ток-шоу "17" на телеканалі ZIK заявив міністр соціальної політики України у 2016-2019 роках Андрій Рева.

Андрій Рева зауважив, що чинна влада допустила дисбаланс у Пенсійному фонді України.

"Кількість застрахованих осіб у системі загальнообов’язкового пенсійного страхування – липень 2019 року – грудень 2019 року і вересень 2020 року – (скоротилася. – Ред.) на 800 тисяч осіб. Ви запитаєте, як? І це при тому, що ми за три роки збільшили кількість застрахованих осіб на 700 тисяч осіб. А зараз зменшилось на 800 тисяч. І левова частка – 500 тисяч – у період з жовтня 2019-го до грудня 2019 року. Що зробили? Скасували відповідальність роботодавців за неоформлених працівників, і ми відразу отримали моментальний вихлоп у вигляді того, що люди пішли у "тінь". До коронавірусу", – зазначив Андрій Рева.

Новини за темою: Пенсійний фонд свідомо банкрутують, щоб зробити приватним, – Савченко

Нагадаємо, економічний аналітик Віктор Скаршевський повідомляв, що заборгованість української держави пенсіонерам, які проживають на непідконтрольній території, за оцінками Міністерства фінансів, становить від 32 до 80 мільярдів гривень.

Як повідомляли, Кабінет міністрів України продовжив запроваджені у квітні 2020 року щомісячні компенсаційні виплати пенсіонерам, старшим за 80 років, у розмірі 500 грн на 2021 рік та надалі.

Loading...