live

Скалецька закликала не називати коронавірус "смертельним", бо є небезпечніші віруси

Зоряна Скалецька Фото - скріншот

"Ми ж кір не називаємо "смертельний вірус кору"

Коронавірус не є таким смертельним, наприклад, як кір, який щогодини у світі вбиває 16 людей.

Про це під час включення в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK заявила міністерка охорони здоров’я України Зоряна Скалецька.

Міністерка зауважила, що щодо коронавірусу не слід вживати термін "смертельний вірус".

"Коронавірус, який сьогодні в Україні називають смертельним, не є таким смертельним, наприклад, як кір, який щогодини у світі вбиває 16 людей. І ми кір не називаємо "смертельний вірус кору"… Є коронавірус, новий вірус, який з’явився у світі, він не вивчений, але називати його смертельним – це допомагати сіяти паніку або підтримувати її", – заявила Зоряна Скалецька.

Міністерка додала, що температурний скринінг на кордонах та в аеропортах – це перший інструментарій для виявлення вірусу. З її слів, після того, як у людини виявляють температуру, її розміщують в інфекційну лікарню, де беруть необхідні аналізи.

"Усі ці алгоритми є тотожними до тих, які відбуваються в інших країнах. На сьогодні ми маємо розуміння, що кілька останніх днів лікарні справляються із цими необхідними тестуваннями. Люди, які були протестовані на кордоні, у яких була температура, направляються у лікарню, тестуються на грип. І переважно на сьогодні у всіх ситуаціях, де здійснювався забір, було виявлено, що це був грип. Тому на сьогодні говорити, що є коронавірус, – немає, але тестування теж проводиться", – зазначила Зоряна Скалецька.

Новини за темою: Коронавірус шириться: Північна Македонія повідомила про перший випадок зараження

Як повідомляли, випадки зараження коронавірусом зафіксовано на всіх континентах, окрім Антрактиди.

Нагадаємо, станом на ранок, 26 лютого, загальна кількість загиблих від пневмонії, спричиненої новою коронавірусною інфекцією COVID-19, зросла до 2762 осіб. Загальна кількість заражених коронавірусом досягла 81 002 осіб, з яких 78 064 випадки було зареєстровано на материковому Китаї.

Loading...