Штучний інтелект навчили рахувати калорії страви по одному лише фото

Pixabay

Похибка розрахунку на 100 грамів страви становить всього 46,7 калорії, 2,51 г білка, 3,88 г жиру і 6,97 г вуглеводів

Німецькі вчені створили програмний алгоритм для нейромережі, який може визначати харчову цінність страви тільки по фото - і система зможе сама розрахувати, визначити і показати калорійність і вміст білків, вуглеводів і жирів. Доповідь про алгоритм буде представлена на конференції ICPR 2020, препринт доступний на arXiv.org.

Як повідомляється, в основі системи лежить штучний інтелект для розпізнавання об'єктів (автори використовували популярні мережі ResNet і DenseNet), яку вчили на фотографіях з бібліотеки ImageNet. Причому ШІ не тільки може визначити калорійність страви і зміст базових компонентів (білки, жири, вуглеводи), але й до сотні ймовірних інгредієнтів цієї страви.

Для навчання нейромережі автори використовували сайт рецептів зі списками інгредієнтів і фотографіями готових страв. Також програма навчалася на базі харчової цінності різних продуктів. Тестування нейромережі на нових рецептах показало, що похибка розрахунку на 100 грамів страви становить всього 46,7 калорії, 2,51 грама білка, 3,88 грама жиру і 6,97 грама вуглеводів.

Вчені поки не надали сам датасет через ліцензійні обмеження, але вже опублікували на GitHub код для його формування і код самої нейромережі.

Новини за темою: Вісім міфів про інтелект і IQ, або Чоловіки розумніші за жінок

Раніше повідомлялося, що Японська державно-центральна суспільна телерадіокомпанія NHK за допомогою штучного інтелекту знайшла 116 симптомів коронавірусу COVID-19. Серед основних - лихоманка, пневмонія, втрата смаку, сухість очей, кропив'янка.

Loading...