Штрафи TruCAM можна оскаржити в суді через прогалини в законодавстві, - адвокат

TruCAM

Мобільні лідари "Трукам" використовуються патрульною поліцією з жовтня 2018 року. Тільки лише за рік їх використання вдалося зафіксувати понад 350 тисяч порушень

Використання лідарів TruCAM (лідар — технологія отримання та обробки інформації про віддалені об'єкти за допомогою активних оптичних систем, що використовують явища поглинання і розсіювання світла в оптично прозорих середовищах) не передбачено жодним нормативно-правовим актом, тож штрафи, виписані за допомогою цих приладів, можна оскаржити. Про це журналіст Ксенія Цивирко пише в статті "Шкідливі" поради для любителів швидкості: Як оскаржити "Трукам-штраф" в суді" на сайті 112.ua.

Законодавством передбачено фіксацію таких порушень тільки в автоматичному режимі, тоді як лідари використовують у ручному. Адвокати встановили, що порядок експлуатації лідарів не описано в жодному з відповідних законодавчих документів: ані в наказі МВС № 1026, ані в постанові МВС № 833.

"Намагаючись з'ясувати, яким чинним нормативно-правовим актом передбачено використання "Трукама", Антон Болтик звертався з відповідними адвокатськими запитами до управління Національної поліції. Однак зрозумілої відповіді не отримав: йому надіслали копію доручення організувати навчання особового складу з використанням "Трукама". У цьому дорученні було визначено, що прилад є лазерним вимірником швидкості", - йдеться в статті 112.ua.

Сам Антон Болтик підкреслює: це доручення не є нормативно-правовим актом і жодної юридичної сили не має. Отриману від поліції відповідь адвокат долучив до справи, яка стосується оскарження постанови за перевищення швидкості, зафіксованої за допомогою "Трукама". Однак суд свою позицію з цього приводу поки не висловив.

Мобільні лідари "Трукам" використовуються патрульною поліцією з жовтня 2018 року. Тільки лише за рік їх використання вдалося зафіксувати понад 350 тисяч порушень.

Loading...