Шмигаль назвав одну з найуспішніших реформ в Україні

Денис Шмигаль

Урядовий портал

На його думку, внаслідок децентралізації місцева влада стала сильною, а місцеві громади отримали землю, гроші та повноваження

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль вважає, що реформа децентралізації - одна з найуспішніших в Україні. За його словами "громадянам стало простіше достукатися до влади". Про це він сказав в ефірі "Україна 24".

"Внаслідок децентралізації місцева влада стала сильною, а місцеві громади отримали землю, гроші та повноваження, а разом з ними й відповідальність. Сьогодні все на місцях є. Два млн гектарів землі сільськогосподарського значення передали, 509 млрд - це розмір місцевих бюджетів у 2021 році. Вся повнота влади та відповідальність передана головам громад і обраним радам", - зазначив глава уряду.

Він додав, що громади стали "потужним інструментом з короткою відстанню до влади".

"Кожен може прийти до обраного ним керівника, і той повинен відповісти на запитання, тому що у нього є гроші і повноваження для управління процесами", - зазначив Денис Шмигаль.

Прем'єр впевнений, що ця реформа - прорив для України.

"Мери стануть відповідальними господарниками і перестануть займатися політикою, оскільки потрібно управляти господарством. Це найважливіший показник, за яким громада буде оцінювати ефективність місцевого менеджера, а не політика", - резюмував Шмигаль.

Новини за темою: Реформа децентралізації: Як новий адміністративно-територіальний устрій змінить Україну

Нагадаємо, раніше народний депутат України кількох попередніх скликань Степан Гавриш заявив, що під час проведення виборів децентралізація показала, що місцеві партії будуть визначати майбутній політичний вектор країни. І тут є велика загроза, яку не бачать у Зеленського. Вона пов’язана з певною автономізацією регіонів.

Loading...