Шкарлет запевнив, що зарплати освітян зростатимуть, попри економічні труднощі через пандемію

В.о. міністра освіти Сергій Шкарлет МОН

У бюджеті на 2021 рік на освітню галузь передбачено на 173,8 млрд гривень

Тимчасовий виконувач обов'язків міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет запевнив, що зарплати працівникам освіти підвищать, попри економічні труднощі у зв'язку з пандемією COVID-19. Про це повідомляє пресслужба МОН. 

За словами міністра, цьогоріч було знайдено можливість збільшити посадові оклади всіх працівників бюджетної сфери, зокрема педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників, із 1 вересня 2020 року на 5,8 відсотка. 

Крім цього, нещодавно парламент розглянув бюджет на 2021 рік, у якому на освітню галузь передбачено 173,8 млрд гривень. Це на 34 млрд гривень більше у порівнянні з 2020 роком. Зокрема, у новому проєкті Державного бюджету вказано, що посадові оклади працівників будуть збільшувати двічі: з 1 січня та з 1 липня.

Новини за темою: В Україні хочуть передбачити компенсації за затримку пенсій і зарплат

Таким чином, з січня 2021 року ставки заробітної плати працівників бюджетної сфери, в тому числі галузі освіти і науки, збільшаться на 20 відсотків, а з липня – ще на 8,3 відсотка.

"Це збалансований і фінансово забезпечений проєкт бюджету. Тобто, кошти на таке збільшення посадових окладів і заробітних плат на 2021 рік передбачені. Працюємо над тим, щоб знайти можливість додатково збільшувати зарплати освітян", – додав Сергій Шкарлет.

Нагадаємо, нещодавно у Міністерстві освіти та науки повідомили, що з липня 2021 року посадовий оклад вчителів буде збільшено майже на 30 відсотків у порівнянні з вереснем 2020 року. Таким чином, вчителі можуть отримувати від 4859 до 7001 гривні залежно від категорії. 

Loading...