Шевченківська премія: Нацкомітет назвав імена цьогорічних лауреатів

Цьогоріч у номінації "Література" визначили двох переможців

Шевченківська премія-2020

Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка назвав імена лауреатів премії 2020 року. Про це повідомляє Суспільне.

Згідно з повідомленням, у номінації "Література" - два переможці: Маріанна Кіяновська з книгою поезій "Бабин Яр. Голосами", що є "своєрідними монологами жертв трагедії в Бабиному Яру або її свідків", і Тарас Прохасько зі збіркою есеїв "Так, але...", що також стала книгою року-2019 BBC у номінації "Есеїстика". 

У номінації "Публіцистика, журналістика" лауреаткою стала воєнна кореспондентка Євгенія Подобна з книгою "Дівчата зрізають коси". Це спогади 25 жінок, які брали участь у збройному конфлікті на сході України у складі Збройних сил України та добровольчих підрозділів у 2014-2018 роках.

У номінації "Музичне мистецтво" переміг відомий український етно-гурт "ДахаБраха" з альбомом "Шлях" (2016). Самі автори зазначили, що альбом створювався в дуже складний час для України. "Ми хочемо присвятити його тим, хто віддав своє життя за нашу свободу, тим, хто продовжує стояти на її сторожі і тим, хто йде непростим шляхом вільної людини, не втрачаючи надії", - йдеться в анотації.

Мистецький проєкт "Карусель" Олександра Глядєлова став першим у номінації "Візуальні мистецтва". Автор поєднує світлини, зроблені в різний час і за різних обставин - у дитячих інтернатах, місцях позбавлення волі, в'язничних лікарнях, включно з кадрами воєнної української реальності, в єдине полотно (коло). 

Опера-реквієм "Йов" ("Iyov", створена в 2015 році) Влада Троїцького, Романа Григоріва та Іллі Разумейка — найкраща в номінації "Театральне мистецтво". Твір поєднує риси античної грецької драми, барокової опери, ораторії, реквієму та риси постмодерного театру. Музика опери поєднує мінімалізм і авангард, неокласицизм і рок.

Водночас цьогоріч не вручатимуть премію в номінації "Кіномистецтво". Голова комітету з Національної премії імені Тараса Шевченка Юрій Макаров пояснив, що, на думку членів комітету, представлені номінанти (фільм "Какофонія Донбасу" Ігоря Мінаєва та документальний фільм "Будинок "Слово" Тараса Томенка) не відповідають за масштабом суті премії.

Щодо двох лауреатів у номінації "Література" Макаров зазначив, що такий прецедент уже був минулого року та уточнив, що роботи-переможці мають бути цікаві насамперед молоді: "Ми намагаємося зробити премію такою, яка б визначала перспективні тренди. Всі цьогорічні лауреати — енергетичні та сучасні, новаторські, відповідають баченню Тараса Шевченка як брендоутворюючого фактора".

Нагадаємо, раніше Міжнародний Центр "Незалежне посольство миротворців", Міжнародний Арт-центр "Klas’s Arts Center San Francisco", Асоціації "Міст Пегасу" та "Форум миру" назвали Послів миру – лауреатів Міжнародної літературної премії миру за 2020 рік, одним з яких стала письменниця зі Львова. Loading...