"Щоб не їздили за кордон": У МОЗ мають намір здобути трансплантаційну незалежність України за 3 роки

Голова МОЗ Максим Степанов МОЗ

Щодня помирають 9 хворих українців, які не дочекалися операції

Міністерство охорони здоров'я має намір за три роки встановити в Україні трансплантаційну незалежність, щоб громадяни не чекали на пересадку органів за кордоном. Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, повідомляє Радіо Свобода

Як зазначається, щодня помирає 9 громадян України, які не дочекались трансплантації. Так, станом на 6 серпня на операцію з пересадки органів чекають приблизно 5 тисяч хворих.

За словами Степанова, трансплантація серця за кордоном коштує приблизно три мільйони гривень. Тоді як в Україні вартість операції становить 609 тисяч гривень.

Новини за темою: В інституті Шалімова вперше провели трансплантації печінки і нирок від померлого донора

"За кошти, які сплачуємо за громадян за кордон, тут можемо у п’ять разів більше вилікувати осіб. Ми хочемо, щоб за 2,5-3 роки Україна здобула трансплантаційну незалежність і громадяни України не їздили на операції за кордон, щоб їх оперували у нашій країні", – наголосив міністр.

Так, навесні у Львові відкрили Центр трансплантології при лікарні швидкої допомоги. За попередньою інформацією, там вже провели чотири пересадки нирок і одну – серця. 

Нагадаємо, нещодавно Кабінет міністрів України додав 12 медзакладів до переліку тих, які можуть проводити трансплантацію органів. 

Loading...