Що потрібно мати під рукою тим, хто захворів на COVID-19, – поради Ольги Богомолець

Фото з відкритих джерел

98% тих пацієнтів, які захворіли на COVID, одужують, наголосила заслужена лікарка України

Ті, хто підозрює інфікування коронавірусом, повинні мати під руками термометр, пульсоксиметр, вітаміни, цинк. Не слід збивати високу температуру, якщо людина може її перенести, бо від цього віруси гинуть. А ось захоплюватися антибіотиками не слід, адже віруси їх не бояться.

Про це в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK заявила народна депутатка України VIII скликання, заслужена лікарка України Ольга Богомолець.

Ольга Богомолець зазначила, що вакцина не стане панацеєю від коронавірусної інфекції COVID-19, оскільки цивілізація вірусів живе, розвивається і адаптується до нових умов значно швидше, ніж цивілізація людства. Тому, каже вона, слід не тільки шукати вакцину, а й по-іншому підходити до свого життя.

Новини за темою: Можливо, вакцину проти коронавірусу створити не вдасться, - єврокомісар

Ольга Богомолець дала кілька порад тим, хто підозрює, що міг інфікуватися коронавірусом. Насамперед, каже вона, вдома під рукою потрібно мати дві речі – термометр, який дозволить виміряти температуру, а також пульсоксиметр – апарат, який дозволяє виміряти рівень кисню у крові.

"Саме цей апарат дає чітко можливість кожному зрозуміти, чи потрібно викликати лікаря, чи потрібно їхати у лікарню. Тобто в усіх випадках, коли можна не їхати у лікарню, треба бути вдома", – сказала Ольга Богомолець.

Вона також наголосила, що не потрібно збивати температуру, якщо людина у стані її перенести.

"Ми переносимо високу температуру значно краще, ніж віруси, і сатисфакцією людям, які не збивають собі температуру, має давати відчуття того, що віруси просто закипають, як на пательні. Вони гинуть, коли у нас висока температура. Безперечно, якщо це маленька дитина, якщо вона зовсім бліда, якщо є погане самопочуття, тоді температуру потрібно зменшувати, але не раніше, аніж 38,5", – зазначила Ольга Богомолець.

Новини за темою: Увага на ноги: Американські вчені виявили новий симптом коронавірусу

Вона закликала у жодному разі не вживати антибіотики, адже віруси їх не бояться.

"Потрібно вдома мати вітаміни, потрібно мати цинк, потрібно мати вітамін D, вітамін C, і цю комбінацію у правильній пропорції, якщо немає протипоказів, особливо, для вітаміну С, у тих, хто мав гастрит чи мав кровотечу, це потрібно приймати. І пам’ятати, що 98% тих пацієнтів, які захворіли на COVID, одужують", – зазначила Ольга Богомолець та додала, що найближчим часом пандемія набиратиме обертів, проте не потрібно боятися залишатися вдома, адже коронавірус лікується у домашніх умовах, якщо це легка форма. А в більшості, зазначила вона, буде саме легка форма.

Як повідомляли, станом на ранок 30 жовтня в Україні лабораторно підтверджено 378 729 випадків коронавірусної інфекції. З початку пандемії в Україні зафіксували 378 729 випадків COVID-19, з них 7041 летальний, а побороти хворобу змогли 155 026 людей. Зокрема, за останню добу зафіксовано 8312 нових випадків зараження, 3394 пацієнти одужали, а 173 особи померли.

Раніше повідомляли, що Міністерство охорони здоров'я має намір додати нові методи для діагностики у пацієнтів коронавірусної хвороби COVID-19. Як зазначається, МОЗ не влаштовує кількість тестувань на COVID-19, яка наразі є в Україні. З огляду на це планується почати використовувати тестування на антиген методом ІФА і за допомогою нових експрес-систем.

Loading...