Що не можна робити при позитивному тесті на COVID-19: Рекомендації лікаря

Курс

Перш за все, потрібно не панікувати і берегти нервову систему

При отриманні позитивного тесту на COVID-19 пацієнтам, перш за все, не треба нервувати і панікувати, адже це тільки погіршує ситуацію, натомість потрібно відразу звернутися до сімейного лікаря. Про це розповів у Facebook лікар-невролог Євген Скрипник. 

"Головне не панікувати! Ми всі знаємо, що більшість хвороб від нервового перенапруження (інфаркти, інсульти, виразкові хвороби шлунка та 12-палої кишки, цукровий діабет, гіпертонічна хвороба та багато інших). Бережіть нервову систему! Більше позитивних новин! Головне без паніки!" - зазначив медик. 

Новини за темою: Заслужений лікар України розповіла, коли приймати антибіотики при коронавірусі, щоб не зашкодити організму

Водночас він зауважив, що, відповідно до даних Державної служби статистики, за дев'ять місяців 2020 року в Україні померло 378 315 осіб, з цієї кількості тільки 0,6% померли від коронавірусу. Натомість рівень смертності від серцево-судинних захворювань - 256 тисяч.

За словами Скрипника, якщо ви все ж захворіли, то потрібно спокійно звертатися до свого сімейного лікаря. Також треба пити багато води, намагатися не збивати температуру тіла, окрім випадків, коли вона вище 38,5, а при погіршенні стану знову ж таки контактувати з лікарем. 

Новини за темою: У ВООЗ попередили про ризики зараження COVID-19 на гірськолижних курортах

Окрім цього, медик закликає не бігти відразу на КТ, особливо на 1-3 день підвищеної температури, адже дослідження роблять тільки за показами на 5-7 день хвороби. Натомість краще запастися пульсоксиметром, який показує реальний функціональний стан легенів і здатність забезпечувати організм киснем. 

Новини за темою: У РНБО назвали терміни вакцинації українців проти COVID-19

Нагадаємо, раніше головний державний санітарний лікар країни Віктор Ляшко розповів, що при коронавірусі потрібно вживати антибіотики лише у разі, коли поруч з COVID-19 розвинулось бактеріальне захворювання. 

Loading...