Що буде з "вагнерівцями": Зеленський та Лукашенко обговорили можливість екстрадиції затриманих

Зеленський сподівається на притягнення до відповідальності тих, хто воював проти України

Олександр Лукашенко та Володимир Зеленський Фото з відкритих джерел

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Білорусі Олександром Лукашенком. Про це повідомила пресслужба Офісу президента.

Зазначається, що очільники країн обговорили питання, які пов’язані з затриманням на території Білорусі бійців ПВК Вагнера. Зокрема, Зеленський сподівається на те, що всіх підозрюваних у терористичній діяльності на території України екстрадують для притягнення до кримінальної відповідальності.

Крім того, президент України наголосив на потребі ефективної взаємодії компетентних органів двох держав у передачі осіб, яких підозрюють у терористичній діяльності. Зеленський упевнений, що бійцям ПВК Вагнера не вдасться уникнути покарання.

Новини за темою: Лукашенко заявив, що в Білорусі ховається ще одна група бойовиків

Водночас президенти обговорили підготовку до Третього форуму регіонів України та Білорусі, який має відбутися восени.

Нагадаємо, 29 липня правоохоронні органи Білорусі заявили про затримання в країні 33 бійців ПВК Вагнера, які прибули "для дестабілізації обстановки в період виборчої кампанії".

Новини за темою: У Білорусі обрали запобіжний захід 33 затриманим "вагнерівцям"

Білоруські ЗМІ назвали імена і прізвища затриманих, а письменник Захар Прилєпін упізнав в деяких з них колишніх бійців свого батальйону в так званій "ДНР".

Пізніше Офіс генпрокурора України звернувся до білоруської сторони з проханням про тимчасовий арешт затриманих та їхню екстрадицію в Україну.

Loading...