Щеплення від незалежності. Чому США заборонили Україні брати російську вакцину

Кристина Квін і Максим Степанов

Посольство США в Україні

Посольство США прямим текстом заборонило Україні купувати російську вакцину. Це випливає з повідомлення, яке опублікувало Американське представництво в Києві, говориться в матеріалі Страни.

Формальне обґрунтування - російський препарат ще не перевірений. Однак паралельно на тисячах українців хочуть почати випробування західних вакцин, що вже підтвердили в МОЗ.

Як нескладно здогадатися - вони теж не перевірені.

Розбиралися в заяві посольства і реакції на нього.

Як посол повечеряла міністром

Позаминулого тижня Володимир Путін заявив, що може надати Україні вакцину від коронавірусу, яку в РФ з наступного року починають пускати в комерційний оборот. На даний момент вона проходить останню стадію випробувань - на добровольцях.

Детально ми про це розповідали в матеріалі Куди летить Супутник V. Чи працює російська вакцина від коронавірусу і чи візьме її Україна.

Влада України відразу ж від пропозиції Москви відмовилася. Формально - російська вакцина ще не досліджена. І це так, але справа в іншому - "Супутник V" вже на фінальній стадії випробувань, тоді як інші вакцини ще до нього не підійшли.

Крім того, ніхто не пропонував Україні вакцину до запуску її в масовий оборот.

Тобто відмова Києва виглядає як політична. Його підтримала "партія війни", яка закликає не купувати ліки у агресора.

А ось у населення думка інша - як показало опитування "Страни" на вулицях Києва, людям в основному не важливий виробник вакцини, і якщо російська вакцина ефективна, то треба її закуповувати.

Цікаво, що ту ж думку 13 жовтня повторив міністр охорони здоров'я Максим Степанов. Він заявив, що якщо ВООЗ схвалить російську вакцину, то її можна буде закуповувати - як вакцину будь-якої країни-виробника.

Правда, вже наступного дня від цієї ідеї міністр відхрестився і сказав, що російський "супутник V" Україна не закупить ні за яких обставин.

Тобто тональність різко змінилася. Що саме її поміняло - стало зрозуміло вчора ввечері. Посольство США в Україні покликало Степанова на вечерю до тимчасової повіреної Христини Квін. За підсумками зустрічі диппредставництво випустило повідомлення:

"Вчора Тимчасовий повірений у справах США Крістіна Квін запросила на конструктивну колегіальну вечерю міністра Степанова, щоб обговорити боротьбу з COVID-19 і реформи сектора охорони здоров'я. Україна не купуватиме російську вакцину від COVID, яка не пройшла клінічних випробувань на безпеку!",- йдеться у Facebook посольства.

Страна.ua

Остання пропозиція прозвучала як пряма директива: частку не виділило саме посольство.

Також звертає на себе увагу, що себе повірений назвала ім'ям і прізвищем, а Міністра охорони здоров'я України - тільки на прізвище.

Загалом дуже красномовне повідомлення. До речі, саме так його оцінили в коментарях до публікації. Через один - обурення, яке право має посольство давати вказівки, та ще й у такому тоні.

"Незалежність, як вона є. Коли нахабно, не соромлячись викликають міністра на килим і дають вказівки, які, до речі кажучи, стосуються життя і здоров'я громадян. Тьху".

"Відразу зрозуміло, хто в домі господар. відкрито і не соромлячись".

"Що там було на Майдані про "чужинця" і "господаря"?".

"Ви напевно переплутали Україну 2020 з племенем Черокі 1830, білі панове", - пишуть користувачі в коментарях.

Страна.ua

Якщо ж відкинути лірику, то очевидно, що перша мета американців - це продажі західних вакцин в Україні, а не допуск на цей ринок Російської. Нехай навіть Україна отримає їх набагато пізніше, ніж російський аналог.

Другий резон - випробування своїх вакцин на українцях. Причому цьому процесу вже дано офіційний старт, розповіла буквально вчора директор Державного експертного центру МОЗ Тетяна Думенко.

"Найуспішніші розробки, це кілька країн світу - країни Європи, Китай, США - сьогодні проводять третю фазу (досліджень вакцини - Ред.), і це на досить великій кількості пацієнтів. Треба сказати, що ми теж отримали першу заявку минулого тижня на проведення третьої фази європейського виробника, і сьогодні ми працюємо над експертизою цих матеріалів. Якщо матеріали будуть в достатньому обсязі і підтвердять безпеку проведення цього дослідження в Україні, то 4200 добровольців зможуть взяти участь у цьому проекті", - заявила Думенко в ефірі програми "Право на владу".

Тобто від російської вакцини ми відмовляємося без обговорень, а європейську готові випробовувати на собі навіть до її офіційної реєстрації.

"Україна втратила незалежність"

У соцмережах почали коментувати скандальний наказ посольства.

Юрист Андрій Портнов називає заяву Квін "безпрецедентною за своїм нахабством".

"Безперецедентне за своїм нахабством доручення українським громадянам опублікувало вчора на своїй сторінці посольство США.

Якщо раніше вони виписували нам завдання через неурядові організації, агентурну мережу і своїх представників в органах влади, то тепер діють безпосередньо, викликаючи до себе українських чиновників прямо в посольство і публікуючи нам вказівки через свій сайт.

І тут справа не в російській вакцині, яку заборонило приймати українцям американське посольство, — кожен повинен сам прийняти рішення, чи довіряє він російському продукту, а саме у формі подачі інформації, виклику до себе українського міністра і неадекватній безапеляційній заяві, що прямо забороняє українцям вибір способів захисту свого життя і здоров'я.

Звичайно, в нормальній державі, влада повинна була б жорстко відреагувати на таке грубе втручання, але міністр уряду прийшов в посольство за викликом, сфотографувався і прийняв до реалізації зовнішнє завдання.

Тепер потрібно уважно спостерігати за медичними контрактами, які після цього виклику на килим будуть укладати органи медичної інфраструктури.

Україна втратила незалежність і суб'єктність і про це без жодного сорому нагадали нам вчора з сайту посольства метрополії".

Страна.ua

Журналіст Юрій Ткачов вважає, що "справжні правителі України" закрили тему російської вакцини.

"Тут днями в Україні почали говорити про те, що може все-таки за якихось обставин можна було б і російську вакцину від коронавірусу закупити.

Ну тому що як би ситуація швидко стає з критичної катастрофічної, і зрозуміло, що незрозуміло, як це без вакцин міняти.

Навіть Гончаренко днями допустив, що якщо ВООЗ, мовляв, російську вакцину схвалить, то загалом чому ні?

Однак справжні правителі України такого свавілля допустити не можуть, і в посольстві США прямо заявили: ні, закуповувати російську вакцину ми не дозволяємо. Зачекайте поки ми будемо готові втридорога продати вам нашу. А якщо хто доти помре, то в Україні при комуністичній окупації і без того сильно багато людей наплодилося, все ще десяток мільйонів зайвий.

Вашингтон висловився, справа закінчена".

Страна.ua

Журналіст Олексій Романов каже, що у нас "турботлива колоніальна адміністрація".

"Хроніки незалежності. Яка "незалежність".

Посольство США викликало на" конструктивну вечерю " міністра охорони здоров'я Степанова. І повідомило всім нам, що Україна не купуватиме російську вакцину від коронавірусу.

Саме так - не буде. Великими літерами НЕ.

А то чого ж удумали аборигени! Платити мільярди не великим білим Людям, а комусь іншому!

Аборигенам вказали на їх місце. З чим головний шаман аборигенів відразу погодився.

Це називається "конструктивна вечеря".

І хоча наш Уряд на іншій планеті живе, він уважно стежить за всіма нами. І вчасно дає по голові знахабнілим папуасам.

Нам всім дуже пощастило! У нас дуже уважна і турботлива колоніальна адміністрація!

Не те що в якомусь Іраку. Або в Лівії.

Цінуйте це, громадяни папуаси".

Страна.ua

Нардеп Ренат Кузьмін впевнений, що США планують випробувати на українцях свою вакцину.

"Вся незалежність як на долоні. Нагадаю, директор Державного експертного центру Міністерства охорони здоров'я, кандидат медичних наук Тетяна Думенко в ефірі "Право на владу" заявила, що Європа хоче випробувати свою вакцину від Сovid-19 на українцях. Звичайно, хоче, і Америка хоче-це ж так зручно і недорого. Просто запрошуєш на "вечерю" міністра 40 мільйонної країни і "при свічках" даєш команду, що йому робити. А він жує і кланяється. Всього-то".

Страна.ua

Loading...