Сертифікат про вакцинацію проти COVID-19: Ляшко розповів, як проходитиме процедура отримання документу

Віктор Ляшко Фото з відкритих джерел

Попередньо, міжнародне свідоцтво про вакцинацію проти COVID-19 зможе видавати кожен сімейний лікар

У Міністерстві охорони здоров'я планують, що міжнародне свідоцтво про вакцинацію проти коронавірусу буде видавати кожен сімейний лікар. Про це заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Зараз в Україні міжнародне свідоцтво про вакцинацію видається частіше про щеплення проти жовтої лихоманки. Причому по всій країні зробити його можна лише у 5-6 кабінетах.

Вакцинація проти COVID-19 проводитиметься щонайменше у 4250 пунктах щеплень. Плануємо зробити так, щоб видати міжнародне свідоцтво про вакцинацію проти COVID-19 міг кожен сімейний лікар, тому вивчаємо механізми", - розповів заступник міністра охорони здоров'я.

Ляшко також додав, що паспорт вакцинації буде актуальний лише тоді, коли людина, наприклад, захоче подорожувати до Великої Британії, яка поставить вимогу при перетині державного кордону мати із собою міжнародний сертифікат. У такому випадку треба буде звернутися до свого сімейного лікаря.

"У нас вакцинація буде проведена із внесенням запису в електронній медичній карті пацієнта в Електронній системі охорони здоров’я, яку модерує НСЗУ - наразі ми розробляємо таку систему. Лікар роздрукує вам міжнародний зразок англійською чи французькою мовою, поставить підпис і печатку", - сказав головний державний лікар.

Новини за темою: Імунні паспорти чи свідоцтва про вакцинацію в Україні: Чи будуть ділити людей залежно від наявності щеплення чи імунітету від COVID-19

Нагадаємо, раніше Віктор Ляшко закликав українців не плутати міжнародне свідоцтво про вакцинацію та імунний паспорт. За його словами, використання імунних паспортів не підтримує ВООЗ через відсутність доказів ефективності документу.

Loading...