СБУ вилучила пам’ятні медалі для ветеранів. Можливо, шукали щось інше, – Михайло Ісаєв

Михайло Ісаєв Скріншот відео

Ідеться про медалі "75 років Великої Перемоги"

Пам’ятні медалі, які вилучила СБУ у делегації ветеранів на кордоні, – це пам'ять про перемогу для учасників Великої Вітчизняної війни або сімей учасників війни з Харкова.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення з Харкова заявив учасник війни в Афганістані, колишній заступник гендиректора Харківського заводу імені Малишева Михайло Ісаєв.

Михайло Ісаєв розповів, що на запрошення Бєлгородської ветеранської організації група ветеранів збройних сил Харкова взяла участь у святкуванні 77-річчя Прохорівської танкової битви. У складі делегації перебувала, зокрема, і донька творця танка Т-34 Тетяна Кошкіна. Після завершення заходів їм вручили пам’ятні медалі "75 років Великої Перемоги". У Михайла Ісаєва під час перевірки на кордоні в авто виявилося 50 таких медалей, у ще одного ветерана, якому 90 років, було 5 нагород. Автівки ретельно обшукали, і це викликало у ветеранів подив, розповів Михайло Ісаєв.

"Але фактом залишається, що вилучені медалі. Не знаю, може, щось інше ще шукали, але вони на сьогодні є тим компроматом, який нам інкримінують. Під час пояснення я сказав про те, що ці медалі як пам'ять про перемогу для конкретних учасників Великої Вітчизняної війни, для сімей учасників або просто бажаючих ветеранів", – зазначив Михайло Ісаєв.

Новини за темою: Декомунізація імені Дзержинського: Що не так з боротьбою з радянським минулим

Ветеран додав, що у СБУ йому говорили про те, що вилучені медалі – це дуже серйозно, це 436 стаття Кримінального кодексу. Михайло Ісаєв зазначив, що після повернення додому поцікавився, що передбачає ця стаття. Виявилося, що може йтися про 5 років ув’язнення з конфіскацією чи без. Водночас, ветеран наголосив, що головним для нього було - це пам'ять про перемогу.

"Сенсом головним для мене було те, що це – пам'ять про Перемогу для конкретних учасників або тієї війни, або сімей, які бажають мати пам'ятну медаль як додаток до домашнього сімейного альбому", – наголосив Михайло Ісаєв.

Більше про святкування Дня Перемоги читайте тут: "День Перемоги 9 травня: Історія свята тривалістю у 75 років та його нинішня інтерпретація".  

Loading...