Самостійності ПЦУ не отримала і розпалася відразу ж після її утворення, – Петро Толочко

Петро Толочко Фото з відкритих джерел

Українців ошукали, заявив академік

УПЦ, яка перебуває в канонічній єдності з Московським  патріархатом, набагато самостійніша у своїх управлінських справах, ніж ПЦУ відносно Стамбульського патріархату.

Про це в ефірі ток-шоу "13" на телеканалі ZIK під час включення заявив історик, професор, академік НАН України, народний депутат України III і IV скликань Петро Толочко.

Академік прокоментував лист зі Стамбула Патріарха Варфоломія, зауваживши, що слова патріарха про те, що ПЦУ – це єдина визнана православна церква в Україні, є абсолютно неправильними, адже це єдина церква, визнана Стамбульським патріархом.

"Що стосується Української канонічної православної церкви, то вона визнана всіма патріархатами і всіма православними номінаціями у світі. Так що у нас є Українська православна церква, і Варфоломій разом з Порошенком і патріархом Філаретом створили оцю Православну церкву України чи Православну церкву в Україні. Якщо говорити про суть цієї церкви, то такого бажаного Томосу про автокефалію ми, по суті, не отримали, ми отримали у цьому вигляді автокефальної Православної церкви Київського патріархату церкву, яка чітко підпорядкована на правах екзархату Константинопольському чи Стамбульському патріарху. Вона втратила свою назву – УПЦ, як вони хотіли цього. Вона не має права мати паству за межами своєї країни, Варфоломій заборонив це. Він встановив ставропігію монастирів українських, які будуть підпорядковані прямо Константинопольському патріарху. І уже подвір’я він зробив на базі Андріївської церкви, патріархальне подвір’я. Він, зрештою, заборонив варити миро для причастя. І, по суті, ніякої самостійності ця ПЦУ не отримала", – наголосив Петро Толочко.

Новини за темою: "Мавпочка Вашингтона": Українці обурилися листом патріарха Варфоломія І вийшли на протест під Софію Київську

Академік продовжив: "Крім того, вона розпалася відразу ж після її утворення. Патріарх Філарет, зрозумівши, що його ошукали, і ошукали, зрештою, і українців, відмовився від цієї церкви і лишив київський патріархат свій у тому статусі, в якому він був. Так що ПЦУ – це, по суті, ця невелика Автокефальна православна церква, яка була в Україні до цього, і це всі здобутки, які отримала Україна".

Петро Толочко резюмував, що УПЦ, яка перебуває в канонічній єдності з Московським  патріархатом, набагато самостійніша у своїх управлінських справах, ніж ПЦУ відносно Стамбульського патріархату.

Нагадаємо, культуролог Дмитро Бураго вважає, що заява Патріарха Варфоломія образлива для українців. Про це він сказав у програмі "Люди" на телеканалі "112 Україна": "Я змушений теж кілька слів сказати з приводу дивовижного абсолютно виступу в письмовому вигляді Стамбульського патріарха, і думаю, чому ж ніхто не скаже "Константинопольський"? А язик не повертається. Чому? Тому що якимось чином ця чудова людина голос не підняла, коли змінився статус Святої Софії в Стамбулі. Ось тоді він промовчав. А тут він говорить голосно. Я думаю, що і ставлення до того, що він говорить, абсолютно вірно висловлено сьогодні всіма і Петром Петровичем. Це образа нашого народу, безсумнівно".

Loading...