Розпочав роботу оргкомітет Міжнародного Громадянського форуму "Люди миру", який ініціював Священний Синод УПЦ

Митрополит Антоній Синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ

Ініціатива Української Православної Церкви - включення в процес припинення конфлікту і відновлення мирного життя на Сході України громадянського суспільства України і світу, людей доброї волі, незалежно від їх політичних поглядів і конфесійної приналежності. Про це заявив керівник справами Української Православної Церкви митрополит Антоній (Паканич), на засіданні оргкомітету Міжнародного форуму "Люди миру" в Києво-Печерській Лаврі, повідомляє "112 Україна" з посиланням на Центр інформації УПЦ.

"Ініціатива Церкви в тому, щоб включити в переговорний процес громадянське суспільство. На жаль, люди звикли до війни. Звикнути до війни дуже важко. Наслідки цієї звички важкі - люди звикають в цій агресії жити. Поки є осередок конфлікту на Донбасі, говорити про сфери розвитку нашої держави не доводиться. Наше завдання - сказати дуже чітко і зрозуміло, що хоче громадянське суспільство від політиків. Це буде одним із щаблів у процесі досягнення миру в Україні. Ми закликаємо до співпраці всіх людей доброї волі!" - зазначив керівник справами УПЦ.

Нагадаємо, що рішення провести міжнародний Громадянський форум "Люди миру" було прийнято 17 серпня на засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви.

Провести форум планується 21 вересня у Свято-Успенській Святогірській Лаврі.

"Це Лавра, яка по-особливому відчувала і відчуває досі війну на Сході нашої країни. Тому що з самого початку саме в Лавру люди бігли для того, щоб отримати дах, будинок, хліб. Був момент, коли там проживало одноразово кілька тисяч осіб, і досі під опікою Лаври залишається більше тисячі людей", - зазначив митрополит Антоній.

Про завдання і цілі форуму розповів керівник Міжнародної громадської організації "День Хрещення Русі", рок-музикант Олег Карамазов: "Ми хочемо, щоб люди країни, активні і здатні громадяни, які не є політиками, могли впливати на прийняті найважливіші рішення, що стосуються життя їхніх сімей і держави в цілому. Можливо, ми почуємо не зовсім приємне для нас, але ми хочемо почути людей Донбасу. Ми хочемо дізнатися всі точки зору, дізнатися всі думки і правду про можливості припинення конфлікту і відновлення мирного життя. Для цього створюється міжнародний медіамайданчик "Люди миру", як один з форматів роботи форуму, де громадяни України і світової спільноти, які є лідерами і визнаними фахівцями різних напрямків людської життєдіяльності, зможуть виробити програму і план дій".

У свою чергу, заслужений лікар України, ієрей УПЦ Ростислав Валіхновський зазначив, що саме Церква, використовуючи свій багатовіковий досвід, може стати посередником у справі примирення та об'єднання країни:

"Дуже багато прикладів в історії Церкви і держав, яким чином в різні історичні періоди досягався мир. Церква знає, як виходити зі складних ситуацій. Церква, спираючись на свій двітисячірічний досвід і заповіді Творця, на мою думку, здатна вирішити цю велику глобальну проблему — закінчення війни. До оргкомітету форуму увійшли керівники кращих медичних закладів та центрів України, і це дає впевненість в успішному, ефективному результаті з організації цього найважливішого напрямку нашої роботи в районах Донбасу та Сходу України".

Заслужений журналіст України Костянтин Стогній підкреслив, що війна - це злочин, тому їй потрібно покласти край:

"Я звик до того, що будь-який злочин повинен припинятися. Війна - це важкий злочин. Тому суспільству в цілому, і кожному з нас особисто, потрібно покласти йому край. Для цього потрібно використовувати будь-які законні засоби. Форум, який ми готуємо, є одним із засобів, яким можна покласти край цьому злочину. Сидіти і не робити нічого ми не маємо зараз права. Ми відповідальні за наші сім'ї, за наших дітей, за нашу країну".

Синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ

"Проблема не в тому, що немає людей, які б хотіли завершити конфлікт. Проблема в тому, що немає політичної волі для його припинення. Рішення, яким чином досягти впливу на те, щоб політики різних країн зважилися дійсно на встановлення миру в Україні та відновлення економіки регіону і країни, - наше завдання. Вже отримані підтвердження про участь у роботі Форуму профільних міжнародних громадянських інституцій та фахівців, що мають успішний досвід роботи в гарячих точках планети", - зазначила уродженка Києва, інвестиційний банкір з Великобританії, Ірина Мартін.

До роботи в організації та початку роботи форуму запрошені жителі Сходу України. Педагог з Покровська Ірина Золенко розповіла про прифронтове життя:

"Якщо говорити про те, що нам потрібно, то нам потрібна підтримка, підтримка всього народу. Я перебуваю поруч з лінією розмежування, і коли стріляють, і чути, як над тобою летять міни, і ти не розумієш, куди це летить, починалася паніка навіть у нас - дорослих, а що говорити про дітей? Зараз не стріляють, але цього мало, нам потрібен справжній, повноцінний мир!"

"Однозначно ми за мир. Ми виховуємо дітей-переселенців і наших місцевих дітей! Ми бачимо їх стан. Хочеться, щоб діти росли в мирі і не бачили війни. Необхідна розробка програми з реабілітації та виховання дітей, допомоги в отриманні якісної освіти школярами та студентами, які проживають в нашому краї", - зазначила педагог з Покровська Поліна Литвиненко.

До оргкомітету форуму "Люди миру" також входять заслужений лікар України, професор Борис Тодуров; абсолютний чемпіон світу з боксу Олександр Усик; заслужений лікар України, керівник Національного інституту ім. О. Шалімова, професор Олександр Усенко; керівник Національного інституту ім. М. Амосова професор Василь Лазоришинець; правозахисник ігор Артеменко; заслужений економіст України Тетяна Сисоєва; члени правління МГО "День Хрещення Русі": підприємець Олексій Омельяненко; культуролог Юрій Молчанов; телеакадемік Влад Ряшин.

Синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ

До роботи оргкомітету форуму запрошені військовослужбовці, що пройшли Службу в АТО та ООС, представники жителів Донбасу та всіх регіонів України.

Міжнародний Громадянський Форум "Люди миру" розробляє програми дій з припинення конфлікту, відновлення мирного життя на Сході України і передбачає роботу в мультимедійному форматі, який об'єднає учасників з різних країн і буде постійно діючим майданчиком.

Синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ

Щорічно 21 вересня відзначається Міжнародний День миру, який був заснований Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй для "поширення і вкорінення ідеалів миру як у відносинах всередині всіх держав і народів, так і у відносинах між ними, а також як день відмови від насильства і припинення вогню в усьому світі".

Loading...