Розмови про перенесення могили рабина Нахмана – це маніпуляції і провокації, – міський голова Умані

Фото з відкритих джерел

Олександр Цебрій назвав, хто хоче спекулювати на цій темі

Розмови про перенесення могили рабина Нахмана з Умані до Ізраїлю – це маніпуляції та провокації.

Про це в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK під час включення заявив міський голова Умані Олександр Цебрій.

Олександр Цебрій вважає, що розмови про перенесення могили цадика з Умані – це маніпуляції і провокації певних політичних сил, які хочуть спекулювати на цій темі.

"Ми переживаємо непростий період, період пандемії коронавірусу, тому уманці підняли питання і я також підняв на найвищому рівні, щоб унеможливити приїзд (паломників-хасидів. – Ред.) саме цього року, саме у рік пандемії коронавірусу людей з червоної зони. Це не стосується представників тієї чи іншої нації чи представників тієї чи іншої релігії. Це стосується саме COVID-19. У всьому світі йде пандемія, тому ми повинні зробити все, щоб убезпечитися. А питання з перенесенням… Знаєте, заповідь рабі Нахмана – він заповідав, щоб був похований саме тут і до нього приїжджали його послідовники, тому це питання не до міського голови, це питання навіть не до мешканців міста Умань. Я вважаю, що це маніпуляції та провокації. Це питання має вирішуватися на зовсім іншому рівні, але є воля людини, яка похована у місті Умань", – сказав Олександр Цебрій.

Новини за темою: Відео дня: На українсько-білоруському кордоні танцюють і співають хасиди, які застрягли між КПП

Міський голова також поінформував, що на цей час в Умані перебуває близько 2,5 тисячі хасидів, у десяти з них діагностували коронавірус.

Нагадаємо, наприкінці серпня в Умані правоохоронці відкрили провадження через сутичку українців з іноземцями, які приїхали святкувати Рош га-Шана. Тоді група українців перешкоджала хасидам потрапити на територію домоволодіння, мотивуючи це можливістю розповсюдження коронавірусу та, на їхню думку, незаконним будівництвом.

Згодом трапився ще один конфлікт між місцевими жителями та хасидами через будівництво синагоги. Уманці заблокували під'їзд до вигрібної ями синагоги вантажівкою з дровами та не пропускали асенізаторську машину, яку замовили хасиди.

Як повідомляли, на кордоні між Білоруссю та Україною застрягли 700 хасидів, з них близько сотні – неповнолітні.

Loading...