Розмах крил понад 6 метрів: Вчені встановили, що мільйони років тому в Антарктиці жили велетенські хижі птахи

Велетенські хижі птахи з Антарктики Фото з відкритих джерел

Зовні ці птахи були схожі на альбатросів, а розмах їх крил сягав 6,4 метра

Один зі студентів Каліфорнійського університету з’ясував, що кістки, які знайшли у 1980-х роках в Антарктиці та поклали в університетський музей неідентифікованими, належать велетенським хижим птахам, що жили десятки мільйонів років тому. Про це повідомила пресслужба університету.

Було встановлено, що рештки належать одному з видів костезубих птахів - групи хижих тварин, що зʼявилися в районі південних океанів планети щонайменше 60 млн років тому. Їх виразною ознакою був довгий дзьоб з гострими зубами, який вони використовували для ловлі риби та кальмарів.

Зовні ці птахи були схожі на альбатросів, а розмах їхніх крил сягав 6,4 метра.

Цей вид зник після того, коли зникли динозаври, тобто коли в Землю врізався астероїд.

"Птахи еволюціонували до воістину гігантських розмірів відносно швидко після вимирання динозаврів і правили океанами протягом мільйонів років", — розповів автор дослідження Пітер Клоес.

Ці птахи могли перебувати у повітрі тижнями та подорожували світом. Тоді в океанах ще не було китів або тюленів, тому вони фактично могли розраховувати на купу легкої здобичі.

Новини за темою: У Великій Британії вчені знайшли рештки раніше невідомого динозавра

Нагадаємо, раніше американські вчені довели, що доісторичні крокодили дейнозухи (пращури сучасних алігаторів) полювали на великих динозаврів. Науковці вважають, що дейнозух влаштовував засідки на динозаврів, коли вони пили з водойм.

Loading...