Російський "Меморіал" визнав політв’язнями ще чотирьох фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір"

Чоловіків затримали в анексованому Криму минулого року

Фігуранти алуштинської справи "Хізб ут-Тахрір" Правозахисний центр "Меморіал"

Російський правозахисний центр "Меморіал" визнав політв’язнями чотирьох кримських татар, які фігурують у "справі Хізб ут-Тахрір". Про це повідомила пресслужба організації.

Зазначається, що правозахисники вимагають звільнення кримчан. "Відповідно до міжнародного посібника з визначення поняття "політичний в’язень", "Меморіал" вважає кримських татар Ельдара Кантимірова, Руслана Месутова, Руслана Нагаєва і Ленура Халілова політв’язнями. Мусульман позбавили волі у зв’язку з насильницьким здійсненням ними права на свободу совісті, віросповідання та асоціацій. Ми вимагаємо їхнього негайного звільнення", – написали в пресслужбі.

Відомо, що чоловіків затримали влітку 2019 року в окупованій Алушті та приміських селах за підозрою в причетності до міжнародної організації "Хізб ут-Тахрір", яка в Росії визнана терористичною. За версією "правоохоронців", Руслан Месут і Ленур Халілов у 2018 році організували в Алушті осередок "Хізб ут-Тахрір". Діяльність групи полягала в систематичних заняттях із вивчення ісламу, історії ісламського халіфату та ідеології "Хізб ут-Тахрір".

Наразі фігуранти справи перебувають у слідчому ізоляторі №1 російського Ростова-на-Дону, а кримінальне провадження – на етапі судового розгляду.

Новини за темою: Росія переслідує 134 українців за політичними мотивами, - радниця омбудсмена

Нагадаємо, 16 вересня суд у російському Ростові-на-Дону оголосив вирок 7 фігурантам другої бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір". Чоловікам призначили від 13 до 19 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі. 

Loading...