Російські ЗМІ збрехали щодо причетності України в питанні води для Криму, – Джапарова

За словами урядовиці, головна відповідальність за подачу води на півострів лежить на Росії

Україна перекрила подачу води в Крим через Північно-Кримський канал навесні 2014 року, на фото незаповнений канал біля селища Леніно у квітні 2014 року wikiwand.com


Російські ЗМІ "висмикнули" з контексту слова посадовців з Управління Верховного комісара ООН із прав людини Елізабет Тросселл щодо постачання води для Криму. Про це повідомила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова у Фейсбук.

Зазначається, що кілька російських медіа передали нібито слова офіційного представника Управління Верховного комісара ООН з прав людини Елізабет Тросселл про відповідальність Росії та України за постачання жителів Криму питною водою.

За словами Джапарової, в Управлінні Верховного комісара повідомили, що до них дійсно зверталася агентство "РИА Новости" (на публікацію якої посилалися "Ведомости") з питання постачання води в Крим, на що журналісти отримали таку відповідь: "Російська Федерація як окупаційна влада несе головну відповідальність за забезпечення доступу до води осіб, які перебувають під захистом". Крім того, в Управлінні додали, що слова їхнього представника в російських ЗМІ навели не повністю.

Водночас заступниця міністра додала, що офіційна позиція МЗС із цього приводу є чіткою та правовою. "Росія несе повну відповідальність за ситуацію в Криму згідно МГП. Росія відповість за свої злочини проти України та громадян України", – написала Джапарова.

Новини за темою: В анексованому Криму запровадили "найбільш жорсткий" етап обмежень подачі води

Нагадаємо, раніше російське видання "РИА Новости" повідомило, що в ООН нібито заявили про спільну відповідальність Росії та України за водопостачання до Криму. При цьому Україна, як зазначалося, повинна підтримувати здійснення економічних, соціальних і культурних прав кримчан.

Loading...