Росія "вимиває" українців і татар з Криму, - представник України при ООН

Сергій Кислиця

Укрінформ

З 2014 року з Криму виїхали приблизно 48 тисяч осіб

Російська Федерація намагається витіснити з Криму проукраїнське населення, у результаті чого з моменту анексії і до тепер на півострові відбулися суттєві демографічні зміни. Про це повдіомив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця в інтерв'ю "Крим. Реалії".

Так, з 2014 року населення півострова виросло на 20 тисяч осіб. Водночас, за даними Офісу генпрокурора України, за час анексії з Криму виїхали близько 48 тисяч осіб.

"В останній резолюції по Криму є пункт про демографічні зміни населення в Криму. І це величезна проблема... Перспектива вимивання проукраїнського населення в Криму - вона реальна", - зазначив він. 

За словами Кислиці, Росія в Криму намагається максимально "витиснути кримських татар чи іншу етнічну меншину".  Зокрема, "йдеться про десятки тисяч, а то й сотні тисяч росіян", які були переселені до Криму за час анексії.

Новини за темою: Євросоюз продовжив санкції проти Росії через анексію Криму

Крім цього, український представник додав, що в Організації Об'єданих Націй, в тому числі в Місії ООН з прав людини, знають про цю проблему.  

Новини за темою: У МЗС України розповіли, як планують повертати Крим

Нагадаємо, раніше у Мінінтеграції повідомляли, що Російська Федерація в тимчасово анексованому Криму фактично забирає воду у простих людей для потреб своєї армії. 

Loading...