Росія не закрила справу проти українських моряків, чекають на рішення трибуналу ООН, – адвокат

Захоплення українських кораблів у Керченській протоці ТАСС

Моряки повернулися в Україну рік тому, однак адвокат запевнив, що кримінальна справа досі не закрита

Росія не закрила справу проти українських моряків, які були захоплені біля берегів Криму Федеральною службою безпеки (ФСБ) РФ. Про це повідомив адвокат Микола Полозов у Facebook

Як зазначається, два роки тому в Керченській протоці було захоплено три судна ВМС України. Після цього російська влада затримала 22 українських військових моряків та двох співробітників СБУ. 

"Російська влада утримувала протягом майже 10 місяців захоплених військових моряків в СІЗО "Лефортово", - зазначив адвокат. 

Після цього всіх моряків було звільнено та відправлено додому. Однак, кримінальну справу проти українців не закрито. 

Новини за темою: Звільнений з полону моряк пояснив, чому не стріляли по росіянах у Керченській протоці

"Сама кримінальна справа проти моряків у Росії не закрита. Мабуть, до ухвалення підсумкового рішення Міжнародним трибуналом ООН з морського права, будь-яких змін у статусі цієї справи очікувати не варто", – додав Полозов. 

Нагадаємо, у вересні в Україну повернулися 35 громадян, утримуваних в РФ. Серед них – Сенцов, Гриб, Клих, інші політичні бранці та 24 українські моряки.

Пізніше, 18 листопада 2019 року, в акваторії Чорного моря відбувся процес з повернення Росією захоплених біля Керченської протоки українських катерів "Нікополь", "Бердянськ" і буксира "Яни Капу".

Loading...