Родина Віктора Медведчука і Оксани Марченко передала медзасоби і обладнання лікарням для боротьби з COVID-19

Родина Віктора Медведчука і Оксани Марченко передала допомогу лікарням для боротьби з COVID-19 Скріншот відео

Апарати ШВЛ, безконтактні термометри, парові стерилізатори – усе це допомагатиме українцям долати недуги

Апарати ШВЛ, паровий стерилізатор, безконтактні термометри, маски, окуляри, рукавички та дезрозчини – це чергова допомога від сім’ї Оксани Марченко та Віктора Медведчука для медичних установ. Усі медзасоби меценати придбали власним коштом за проханням медиків.

Про це повідомили в ефірі на телеканалі ZIK.

Представниця Благодійного фонду Оксани Марченко – Маргарита Хорунжа каже: "До нас постійно звертається чимало лікарень з проханням допомогти у боротьбі з пандемією коронавірусу, найчастіше просять засоби індивідуального захисту, антисептики та, звісно, апарати ШВЛ. Цього разу ми придбали два апарати ШВЛ, на них ми чекали декілька місяців, адже в умовах, коли світ переживає вже другу хвилю COVID, придбати їх вкрай важко. На них велика черга. Але вони нарешті тут і допомагатимуть українцям долати недуги".

У Фонді Оксани Марченко зазначають, що у групі ризику не лише лікарні, що визначені як опорні для лікування COVID. За допомогою до них звернулося і обласне бюро судово-медичної експертизи.

Головна медична сестра КОБСМЕ Валерія Корбут зазначила: "Наша організація писала листи всім організаціям з гуманітарної допомоги, але відгукнулася лише організація Оксани Марченко, за що ми дуже вдячні. Ми не знаємо, на що хвора була людина за життя, можливо, вона потенційно хворіла COVID. З огляду на ситуацію, що склалася, нам треба деззасоби, хімкостюми, рукавички і маски".

Національний інститут Шалімова також чекав на допомогу. Тож фонд Оксани Марченко доправив в установу унікальний апарат для штучної вентиляції легенів. Апарат працює автономно 3 години і підходить для будь-яких схем лікування пацієнтів та має вдосконалену турбінну технологію.

Заступник директора НІХТ ІМ.О.О. Шалімова Руслан Салюдін розповів: "Ну, це апарат експортного класу, який може бути використаний для тривалої вентиляції легенів. Ми дуже раді, що така апаратура надходить нам у користування. Система охорони здоров'я та матеріально-технічне оснащення установ у цей час потребує багато кращого, враховуючи моменти, які пов'язані з пандемією COVID-19, а потреба в тому чи іншому медичному обладнанні або виробах медичного призначення, засобах індивідуального захисту, вона зростає в кілька разів".

Не оминули благодійники увагою маленьких пацієнтів та дитячих лікарів. У міському центрі дитячої нейрохірургії потребували парового стерилізатора.

В. о. директора КНП КМЦДН Катерина Новакович зазначила: "Цей стерилізатор виконуватиме свою функцію щоденно, 24 години на добу, тому спасибі вам велике, це забезпечить нам стерильність перев’язочного матеріалу, інструментарію тощо, розхідників, які мають бути стерильними. Медицина потребує багато обладнання, нейрохірургія потребує багато коштовного обладнання".

Новини за темою: Родина Віктора Медведчука і Оксани Марченко надала благодійну допомогу дітям з особливими потребами у Вінницькій області

Чекав на допомогу меценатів й Інститут психіатрії. Там приймають пацієнтів із різних куточків України, а елементарних засобів для захисту не вистачає.

В. о. директора ДУ "Науково-дослідний інститут психіатрії МОЗ" Станіслав Табачніков каже: "В інституті, у нашій установі є консультативно-поліклінічне відділення, і ми надаємо допомогу населенню України з різних областей. І ми звернулись, щоб нам допомогли в рамках рукавичок, масок, дезрозчинів у Благодійний фонд Оксани Марченко".

З початку пандемії родина меценатів Віктора Медведчука та Оксани Марченко активно допомагає медикам та українцям у боротьбі з коронавірусом. За цей час подружжя придбало для медиків в різних областях десятки тисяч масок, сотні літрів антисептика, респіратори, рукавички, захисні костюми, пульсоксиметри та безконтактні термометри. А також прилади ШВЛ, аналізатори для забору крові, монітори стану пацієнтів хворих на коронавірус.

Як повідомляли раніше, родина Віктора Медведчука і Оксани Марченко передала унікальні апарати ШВЛ трьом лікарням в Києві і в Закарпатській області.

Раніше подружжя передало до Інституту серця в Києві унікальну систему діагностики для виявлення коронавірусної інфекції. До інших медзакладів України спрямували тисячі засобів індивідуального захисту. Малозабезпеченим, пенсіонерам та людям з інвалідністю роздавали продуктові набори.