Рішення ВАКС щодо Бахматюка політично мотивоване і прийняте всупереч аналогічним рішенням щодо оточення Януковича, - адвокати

Олег Бахматюк. Фото: latifundist.com

Олег Бахматюк оскаржить рішення у міжнародних судах

Адвокати Олега Бахматюка заявили, що Вищий антикорупційний суд України під час обрання запобіжного заходу у справі VAB банку проігнорував численні процесуальні рішення, а саме рішення було прийнято всупереч аналогічним рішенням щодо колишніх високопоставлених чиновників Януковича (справи Клименко та Клюєва). Про це повідомляють Українські Новини

За словами адвокатів, рішення має всі ознаки упередженості та політичної заангажованості, а тому буде оскаржуватися в міжнародних судах.

"По-перше, НАБУ проводить процесуальні дії в зупиненому кримінальному провадженні, що є неприпустимим. По-друге, вони не змогли довести наявність міжнародного розшуку. Тому що НАБУ не здійснює міжнародний розшук. Ні "Інтерпол", жодна країна світу не підтвердили, що у них є інформація про дії, які потрібно здійснювати проти Олега Бахматюка. Незважаючи на це Вищий антикорупційний суд вирішив застосувати фактично заочний арешт, причому пішов проти своєї власної практики, коли на тих же підставах до інших людей вони виносили протилежні рішення. До таких посадових осіб, як Клюєв і Клименко, вони відмовили в застосуванні заходів саме тому, що неможливо проводити процесуальні дії при зупинених виробництвах", - заявили адвокати.

Новини за темою: Влада поки не готова чути бізнес: Бахматюк розповів, що змінилося в його справі після зміни генпрокурора

Також захист зазначив, що застосування запобіжного заходу у вигляді арешту неможливо, якщо не ведеться міжнародний розшук.

"Антикорупційний суд, коли йдеться про екс-чиновників або чинних посадових осіб, які досі мають великий вплив на політику в Україні, які мають свої кадри, що як метастази проникли в різні сфери державного управління, вибирає до них лояльну позицію. А якщо йдеться про той бізнес, який робить українську продукцію, створює робочі місця і не має політичного імунітету, телеканалів, представництва у владі, до них застосовуються такі засоби, як тиск на бізнес і рішення, що суперечать власній практиці ВАКС", - зазначив адвокат.

Водночас захист Бахматюка заперечив, що НАБУ не знає про місце перебування їхнього клієнта. 

"Документи, що знаходяться в ВАКС, НАБУ, САП, були подані від адвокатів - виписки з федеральних реєстрів щодо всіх осіб, де вони живуть, з реальними адресами. Конкретне місце проживання відомо НАБУ, про що вони повідомили захисникам ще в грудні минулого року. Ніхто ні від кого не ховається", - пояснив адвокат. 

Також сторона захисту Бахматюка нагадала, що справу було відновлено у вересні 2019 року без наявності на руках кримінального провадження ексгенпрокурором Рябошапкой і його заступником Касько незаконним способом, поза досудового розслідування.

Адвокати наголосили, що таким чином "фактично відбувається перерозподіл активів і політичний вплив на бізнес", а рішення ВАКС "вважається політичним і незаконним". У зв'язку з цим захист направить скарги в Європейський суд з прав людини, щоб він надав оцінку цим обставинам. Також готуються звернення до Генерального прокурора, САП та Вищої ради правосуддя у тих частинах, де були допущені порушення.

Нагадаємо, цього тижня апеляційна палата Вищого антикорупційного суду обрала запобіжний захід у вигляді заочного тримання під вартою підозрюваному, який здійснював керівництво діяльністю ПАТ "ВіЕйБі Банк", Олегу Бахматюку.

 

Loading...