РФ виселяє українців з Криму: На півострів переїхали 140 тисяч росіян

Фото з відкритих джерел

З території півострова виселять близько 600 українців, стверджують у МЗС

З території окупованого Криму виселять майже тисячу осіб, з яких близько 600 є громадянами України. Про це повідомила посол з особливих доручень політичного директорату Міністерства закордонних справ України Лариса Герасько, пише "Інтерфакс-Україна".

Крім того, на територію півострова переселять понад 140 тис. Росіян. Герасько підкреслила, що Росія порушує цим в окупованому Криму цивільні права.

"Згідно з Гаазьким конвенціям, Росія, як держава-окупант, не має права нав'язувати своє громадянство. Але, як ми всі знаємо, РФ автоматично розповсюдила своє громадянство на всіх громадян України в Криму і осіб без громадянства. Це рішення мало абсолютно негативні наслідки для прав на проживання та свободу пересування", - сказала вона.

Герасько також додала, що РФ порушує в Криму основоположне право на життя, свободу і безпеку, уможливлюючи насильницьке зникнення людей, за час окупації в Криму зникли більше 40 людей, серед них проукраїнські і кримськотатарські активісти, журналісти.

Новини за темою: Забруднення найбільшої річки Криму в тисячу разів перевищує норму

"Також Росія порушує права заарештованих. Їм відмовляють у медичній допомозі, якщо вони не йдуть на співпрацю зі слідством, їх протиправно переводять з Криму в колонії на території Росії, утримують в нелюдських умовах, не дають українським дипломатам доступу до власних громадян, кажучи про пріоритетність російського громадянства ", - пояснила представниця МЗС.

Крім того, Росія порушує свободу думки, совісті, переконань, релігії: в Криму заборонили українську греко-католицьку церкву, "Свідки Єгови", переслідують прихильників мусульманських груп.

Лариса Герасько підкреслює, що Україна прикладає надзвичайно багато зусиль, щоб припинити порушення прав людини з боку РФ, використовуючи майданчики міжнародних організацій і Міжнародного суду ООН.

Новини за темою: Розраховуємо на серйозну роль Туреччини в роботі Кримської платформи, - Зеленський

Нагадаємо, раніше російське видання "РИА Новости" повідомило, що в ООН нібито заявили про спільну відповідальність Росії та України за водопостачання до Криму. При цьому Україна, як зазначалося, повинна підтримувати здійснення економічних, соціальних і культурних прав кримчан.

Пізніше перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова заявила, що російські ЗМІ "висмикнули" з контексту слова посадовців з Управління Верховного комісара ООН із прав людини Елізабет Тросселл щодо постачання води для Криму.Loading...