РФ намагалась легітимізувати "представників" НЗФ в ООН: Радбез відкинув спробу

Сергій Кислиця Фото з відкритих джерел

Україну у спільній заяві підтримали Британія, США та Естонія

2 грудня Російська Федерація намагалась провести онлайн-засідання Ради Безпеки ООН за "формулою Аррії", запросивши туди так званих представників незаконних збройних формувань Донбасу. Про це повідомив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця у Facebook.

За словами дипломата, Росія не може бути посередником, оскільки вона ініціювала і підтримує конфлікт на сході України.

"Сьогодні (2 грудня - ред.) Росія провела в ООН зустріч щодо того, що, на думку Росії, є статусом імплементації Мінських угод. Ця зустріч була відкритою спробою подати неправдивий та оманливий наратив щодо конфлікту на сході України. Ми рішуче відкидаємо припущення Росії, що вона виступає посередником у внутрішньому конфлікті. Росія є активним учасником підготовки, озброєння та очолення збройних формувань у районах, що не перебувають під контролем уряду України, доповнюючи ці проксі-сили військовим персоналом та технікою", - написав Кислиця.

Водночас Україну у спільній заяві підтримали Британія, США та Естонія. Так, західні країни відмовилися від участі у російській ініціативі, а ООН навіть не транслювала подію на офіційних ресурсах.

Разом з тим українські партнери підкреслили, що саме Росія ініціювала і продовжує розпалювати конфлікт на Донбасі.

Новини за темою: Минулої доби представники НЗФ відкривали вогонь та здійснили мінування біля Водяного, - ООС

Нагадаємо, раніше моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала новітній російський комплекс радіоелектронної боротьби Р-330Ж "Житель", який розміщено за 5 км від російського кордону в ОРДЛО.Loading...