Результати конкурсу на кращий ескіз Великого Державного Герба України оскаржать у суді

Ескіз Великого Державного Герба України Facebook/Олександр Ткаченко

На думку заявника, конкурс пройшов із порушеннями

До Окружного адміністративного суду Києва подали позов із вимогою визнати недійсними результати конкурсу на найкращий ескіз Великого Державного Герба України.  Про це повідомляє пресслужба суду. 

Як повідомляється, конкурс, на думку заявника, пройшов із порушеннями. Зазначено, що в постановах парламенту та уряду йшлося про необхідність забезпечити громадське обговорення ескізу. Позивач просить суд витребувати у Міністерства культури документи про громадське обговорення ескізу.

"ОАСК просять визнати конкурс, проведений Міністерством культури та інформаційної політики таким, що був проведений з порушенням постанови ВРУ "Про оголошення конкурсу на кращий ескіз Державного Герба України", а також постанови КМУ, згідно з якою Уряд, зокрема, зобов’язав Міністерство культури та інформаційної політики забезпечити суспільне обговорення ескізу.

Водночас разом з позовною заявою до суду було подане клопотання про витребування доказів, де позивач просить суд витребувати у Міністерства документи про здійснення всебічного суспільного обговорення ескізу, а саме: план заходів  та  дату інформаційного оголошення про обговорення, кількість зареєстрованих учасників обговорення, а також висновки та рекомендації оргкомітету", - повідомили в ОАСК.

Зараз Окружний адміністративний суд Києва вирішував питання про відкриття провадження за цим позовом.

Новини за темою: Малий і Великий Державний Герб України: Історія питання

Нагадаємо, в серпні поточного року під час позачергового засідання Верховна Рада оголосила конкурс на найкращий ескіз Великого Державного Герба України. Згодом Кабмін затвердив умови його проведення.

Пізніше міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що Великий Герб України буде використовуватися вищими органами держави та не спричинить заміну паспортів громадян.

19 листопада організаційний комітет з підготовки та проведення конкурсу на найкращий ескіз Великого Державного Герба України оголосив переможців. Переможцем конкурсу ескізів став графік Олексій Кохан, який став співавтором Малого Державного Герба і був переможцем конкурсу ескізів Великого Герба, який проходив у 1996-1997 роках.

Loading...