Резонансні злочини проти журналістів: Володимир Кацман вказав на відсутність поступу у розслідуванні

Політичний експерт Володимир Кацман Фото з відкритих джерел

Законодавчо категорія журналістів виведена в особливу сферу, заявив експерт

Категорія журналістів українським законодавством виведена в особливу сферу, і злочини проти працівників ЗМІ караються посилено.

На цьому в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення наголосив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Експерт нагадав, що в українському законодавстві є лише дві категорії – журналісти та правоохоронці, – злочини проти яких караються посилено.

"Цим самим законодавець показує, що категорія журналістів виведена в особливу сферу. Тобто люди, що говорять правду, люди, що ризикують своїм здоров'ям і своїм життям іноді для того, щоб сказати людям правду, відкрити очі на якусь проблему, особливо захищені державою", – акцентував Володимир Кацман.

Новини за темою: Кузьмін: Минуло п'ять років з дня вбивства Олеся Бузини, а справа ніяк не просувається

Експерт зауважив, що заяви адвоката підозрюваних у вбивстві журналіста Бузини, який вирішив довести, що вбивства не було, його вжахнули. На його думку, подібне не має виходити у публічний простір. Він нагадав, що, окрім журналістів Бузини та Шеремета, уже за чинної влади загинув черкаський журналіст-розслідувач Комаров. Чоловіка побили на вулиці невідомі, і розслідування не ведеться, заявив Володимир Кацман. Він продовжив перелік злочинів проти працівників ЗМІ.

"Обстріл 112 каналу, побиття журналістки ZIK Жизневської, побиття журналістів NewsOne, 112 каналу, "Шарія" тощо", – наголосив Володимир Кацман.

Нагадаємо, Олеся Бузину вбили 16 квітня 2015 в Києві у дворі багатоквартирного будинку, в якому він проживав. Двоє підозрюваних у скоєнні злочину – Андрій Медведько і Денис Поліщук були затримані 18 червня.

Також раніше повідомляли, що колишній генеральний прокурор Руслан Рябошапка відмовився прийняти 80-річну матір вбитого письменника і журналіста Олеся Бузини. При цьому Рябошапка зробив вигляд, що "забув", що ця справа потрапила в міжнародні звіти ОБСЄ.

Додамо, кілька днів тому, 22 травня, мати Олеся Бузини Валентина Бузина в ефірі на телеканалі ZIK розповіла про зустріч із генеральним прокурором України Іриною Венедіктовою.