live

Реально про глибину проблеми в Україні ми не знаємо, – Погребинський про тестування на COVID-19

Михайло Погребинський

ZIK.UA

Експерт пояснив, що означає затримка з тестуванням

Тести на виявлення коронавірусу – це не лікування, проте це спосіб дізнатися глибину проблеми. Наразі реально про проблему із COVID-19 в Україні не відомо.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив політолог Михайло Погребинський.

Експерт зауважив, що в Україні низький рівень тестування на інфікування коронавірусом. Він порівняв кількість тестувань, які провели в Україні, із кількістю тестів, які зробили у РФ, та зауважив, що в нашій країні ця цифра нижча у 37 разів.

Михайло Погребинський зазначив: цілком очевидно, що тести – це не лікування, але це спосіб дізнатися глибину проблем. "Реально ми цієї проблеми сьогодні не знаємо", – наголосив експерт.

Новини за темою: Ще у лютому влада мала подбати про захист медиків від коронавірусу, але цього не зробила, – Погребинський

"...Місяць минув з того часу, коли стало зрозуміло, що пандемія дуже серйозно загрожує життю сотень тисяч людей, і, звичайно, що було достатньо часу для того, щоб замовити, придбати і так далі. Зрозуміло, що відразу була якась конкуренція, ми знаємо випадки, коли перехоплювали маски, які адресували одній країні, перехоплювала інша, найбагатша. Це все є, але де наша активність реально була?... Що означає насправді затримка з тестуванням? Вона означає, що, можливо, ми ось зараз будемо наздоганяти, кількість тестів у нас збільшується, і ми будемо збільшувати кількість людей на мільйони з тестування. Але що виходить: зараз лідери з тестування насправді – країни Західної Європи і США. Але ми бачимо, що там діється, принаймні, до останнього часу в Європі, у Штатах і зараз триває. Чому? Це сталося через те, що пізно тестували людей", – зазначив Михайло Погребинський та наголосив, що чим більше буде проведено тестувань, виявлено та ізольовано хворих, тим менше смертей від коронавірусу у нас буде.

Нагадаємо, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко напередодні повідомив, що ПЛР-тести від українських виробників повинні вже бути наступного тижня.

Як повідомляли, міський голова Києва Віталій Кличко заявляв, що у столиці на коронавірус перевірятимуть усіх пацієнтів із запаленням легень.

Loading...