Разумков підписав закони про підтримку підприємців на карантині

Глава ВРУ Дмитро Разумков Верховна Рада

Документи передбачають виплату компенсації підприємцям та тимчасове звільнення від орендної плати

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підписав законопроєкти про допомогу підприємцям під час дії карантину. Про це повідомляє пресслужба апарату ВРУ. 

Як зазначається, головна мета законів - забезпечити соціальну підтримку застрахованих осіб та окремих груп підприємців.

Зокрема, було підписано три закони:

  1. "Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб'єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2" (законопроект №4429);
  2. "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2" (законопроект №4430);
  3. "Про внесення змін до статті 28 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік"" (законопроект №4431).

Документи передбачають, що застраховані наймані працівники, які через карантин тимчасово не можуть працювати, отримають одноразову виплату у розмірі 8 тисяч гривень. Також у випадку скорочення тривалості робочого часу працівників підприємці зможуть отримати одноразову допомогу для виплати співробітникам - до 8 тис. грн на одну особу. 

Новини за темою: Знову локдаун? Чи зможуть бізнес та пересічні українці пережити посилення карантину

Крім цього, підприємці, які є юридичними особами, зможуть отримати відшкодування витрат на сплату єдиного внеску на державне соціальне страхування. Сума виплати дорівнює середній сумі сплаченого ЄСВ за останні 10 місяців. Водночас платники єдиного податку першої групи звільняються від його сплати з грудня 2020 року по травень 2021 року.

Також закони забороняють стягувати орендну плату за договорами оренди державного і комунального майна у період карантину. Однак, на час карантинних обмежень і три місяці після них продовжується дія дозвільних документів.

Новини за темою: Степанов: Будемо пропонувати жорсткий карантин з перших днів січня

Нагадаємо, цього тижня народні депутати проголосували за законопроєкт, який посилює захист безробітних, працівників і роботодавців під час карантину. 

Loading...