Рада визнала нелегітимність місцевих виборів в анексованому Криму

ВРУ визнала незаконними місцеві вибори в Криму Фото з відкритих джерел

Українські парламентарі закликали іноземних колег висловити свою принципову оцінку діям Росії

У середу, 30 вересня, Верховна Рада України проголосувала за постанову, яка не визнає легітимність так званих місцевих виборів в анексованому Криму. Про це йдеться на сайті парламенту. 

Так, постанову №4109 "Про Заяву Верховної Ради України щодо невизнання легітимності так званих місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях України - в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі" підтримали 276 народних депутатів. 

У документі парламентарі зазначили, що так звані "місцеві вибори" у Криму, які незаконно провела РФ, грубо порушують Конституцію та законодавство України. Крім цього, вони суперечать нормам та принципам міжнародного права (Статуту ООН, Женевській конвенції про захист цивільного населення під час війни, Гельсінському заключному акту тощо.)

Новини за темою: У МЗС України розповіли, як планують повертати Крим

"Верховна Рада заявляє, що результати цього незаконного голосування, як і результати всіх попередніх так званих виборів в окупованому Криму, є нікчемними з юридичної точки зору, не матимуть жодних правових наслідків та не будуть визнані ані Україною, ані міжнародним співтовариством", - йдеться у заяві ВРУ. 

Крім цього, українські парламентарі закликали іноземних колег дати свою принципову оцінку незаконним діям Росії з організації й проведення так званих місцевих виборів.

Наразі документ готується на підпис.  

Нагадаємо, 13 вересня Російська Федерація провела так звані місцеві вибори в окупованому Криму.

Згодом українська сторона засудила проведення голосування на анексованих територіях та пригрозила відповідальністю причетним до цього особам. 

Loading...