Рада схвалила введення державного збору за виліт пасажирів

istockphoto.com

Авіаперевізники повинні сплачувати державний збір протягом 30 днів з дати оформлення рахунку

Верховна Рада на позачерговому засіданні 13 липня прийняла у другому читанні законопроєкт №2424, яким вносяться відповідні зміни до Повітряного кодексу України, зокрема, про авіазбори з кожного пасажира під час вильоту.

За відповідний документ проголосували 256 народних обранців, зазначається на сайті парламенту.

В ньому визначається на законодавчому рівні особливості справляння державного мита за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, відправленого, або який прибув до аеропорту України.

Ставка державного мита встановлюється в наступних розмірах:

  • для кожного пасажира, що здійснює внутрішній переліт - 0,5 долара, для міжнародних перевезень з України - 2 долари;
  • за кожну тонну вантажу, що відправляється чи прибуває до аеропорту України, для перевезень у межах країни - 2,5 долара, у разі здійснення міжнародних перевезень з/до України - 10 доларів.

Державний збір за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, і державне мито за кожну тонну вантажу, що відправляється чи прибуває до аеропорту України не справляються при виконанні:

  • перевезень вищих посадових осіб та офіційних делегацій держав;
  • перевезень гуманітарної допомоги з/до України згідно з актами Кабміну;
  • польотів, пов'язаних із забезпеченням проведення робіт з ліквідації наслідків стихійного лиха, авіаційних та інших подій, санітарних авіарейсів (у тому числі перевезень тіла (останків, праху) померлого);
  • перевезень пасажирів, що належать до категорії осіб, які звільняються від сплати зборів за законом;
  • перевезень дітей до двох років;
  • перевезень транзитних пасажирів.

Уточнюється, що платником за рахунком-фактурою на сплату державного мита є авіаперевізник, який виконував повітряні перевезення. Він повинен здійснити оплату протягом 30 днів з дати його оформлення.

"У разі виникнення в авіаперевізника простроченої заборгованості передбачені законодавством України процедури сертифікації, реєстрацію, перереєстрацію об'єктів та суб'єктів авіаційної діяльності, супровід його діяльності та надання прав на експлуатацію повітряних ліній, уповноваженим органом з питань цивільної авіації не здійснюються", - йдеться в законі.

Новини за темою: Кабмін запроваджує до 2021 року мораторій на підвищення податків та зборів, - Мінекономіки

Раніше 290 народних депутатів проголосували за закон №3228 про митний тариф.Loading...