Рада ухвалила за основу законопроєкт про призов резервістів

ВРУ прийняла у першому читанні закон про призов резервістів без мобілізації Фото з відкритих джерел

Документ спирається на рішення Ради нацбезпеки і оборони від 26 грудня 2018 року "Щодо підсумків введення воєнного стану в Україні"

Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроєкт про удосконалення виконання військового обов'язку та ведення військового обліку. Про це йдеться на сайті парламенту. 

Як зазначається, документ №3553 передбачає призов на проходження військової служби осіб із числа резервістів в особливий період. Зокрема, пропонується надати президенту України право призивати на службу громадян України, зарахованих до військового оперативного резерву, без оголошення мобілізації на строк до шести місяців.   

Крім цього, у законопроєкті пропонується зробити обов’язковим при працевлаштуванні військово-обліковий документ. Таким чином роботодавці повинні будуть вести персональний військовий облік резервістів.

Також документ має на меті збільшити штрафи за порушення законодавства про оборону чи правил військового обліку. Так, за ухилення від військових зборів резервісти будуть змушені заплатити від 8 до 11 тисяч гривень. Тоді як за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, за призовом і в особливий період резервістам може загрожувати позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років.

Новини за темою: У МОН пояснили, як абітурієнтам отримати відстрочку від призову у 2020 році

До слова, законопроєкт має на меті удосконалити комплектування Збройних сил України та привести системи військового обліку та військового управління у відповідність зі стандартами НАТО.

Наразі документ готується до розгляду в другому читанні.

Нагадаємо, нещодавно у Збройних силах України повідомили про намір скоротити кількість громадян, яких будуть призивати на військову службу. Натомість у Генштабі ЗСУ планують збільшити кількість військових за контрактом. 

Loading...