Рада посилила покарання за викрадення авто

В Україні посилили відповідальність за викрадення авто Фото з відкритих джерел

При виборі покарання буде враховуватися вартість транспортного засобу

У четвер, 3 вересня, депутати Верховної Ради України ухвалили у другому читанні законопроєкт про посилення кримінальної відповідальності за викрадення автомобіля. Про це свідчить інформація на сайті парламенту

Як зазначається, законопроєкт №3301 "Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо удосконалення законодавства у сфері протидії незаконному заволодінню транспортним засобом" підтримали 309 народних обранців. 

Так, раніше в Україні при виборі покарання враховували завдані збитки від злочину. Тоді як, згідно із законопроєктом, буде враховуватися також вартість викраденого автомобіля.

Зокрема, передбачається внесення змін до трьох статтей: 

  • ст. 289 - незаконне заволодіння транспортним засобом ККУ;
  • 290 - знищення, підробка або заміна номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу ККУ;
  • ст. 250 - проведення негласної слідчої (розшукової) дії до постановлення ухвали слідчого судді КПКУ.

Новини за темою: У МВС ініціюють посилення відповідальності за крадіжку авто

Тобто, якщо авто викрали за допомогою "електронних пристроїв для втручання у роботу технічних засобів охорони" або якщо його вартість становить від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (105100-262750 гривень), порушнику загрожує позбавлення волі від 5 до 8 років.

Якщо автомобіль було викрадено організованою групою чи за участю насильства, зловмисника відправлять за ґрати на термін від 8 до 12 років.

Зокрема, це забезпечить належну, повну кваліфікацію за вчинення відповідних діянь та усунення недоліків Кримінального кодексу України, які дозволяли уникнути більш суворої відповідальності за повторну крадіжку чи вчинення цього злочину у значному або великому розмірах.

Закон набирає чинності з наступного дня за днем його опублікування.

Нагадаємо, у липні цього року Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт, який передбачає посилення покарання за викрадення автомобіля. 

Loading...