Рада підтримала скасування ЗНО для вступників з ОРДЛО

Фото з відкритих джерел

Законопроєкт має на меті дозволити абітурієнтам вступати без ЗНО до всіх українських вишів

У п'ятницю, 3 липня, Верховна Рада України прийняла за основу та в цілому законопроєкт про спрощення процедури вступу до ВНЗ для абітурієнтів з непідконтрольних уряду територій Донецької та Луганської областей. Про це повідомляє hromadske.

Так, у документі йдеться про зміни до Закону України "Про вищу освіту", які ініціював президент Володимир Зеленський, а 24 червня він передав відповідний законопроєкт до парламенту. 

Згідно з документом, абітурієнти з непідконтрольного Донбасу мають право вступати до всіх ВНЗ України без складання ЗНО. Також оплачувати навчання цих студентів буде держава. 

Новини за темою: Поріг складання ЗНО планують знизити через карантин, - УЦОЯО

Зазначається, що за ухвалення законопроєкту за основу висловилися 266 депутатів, а за прийняття законопроєкту в цілому — 310 парламентарів. Один висловився проти. Крім цього, під час голосування сталася емоційна дискусія між головою парламенту Дмитром Разумковим і депутатами від "Європейської Солідарності", які виступали проти.

Новини за темою: "Не підвищуйте на мене голос і не тикайте пальцем": Разумков вступив у перепалку з депутатами "Євросолідарності"

До слова, наразі вступники з ОРДЛО можуть претендувати на безкоштовне навчання в обмеженому переліку українських вищих навчальних закладів. 

Нагадаємо, 25 червня в Донецькій області 89 відсотків учнів з непідконтрольних територій, які зареєстровані на ЗНО з математики, не змогли перетнути лінію розмежування та потрапити на іспит. Loading...